Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Şapka Yapılışı Anlatımlı

Örgü modelleri ve yapılışlarında bugün harika şapka anlatımı hazırladık. Çapraz ilmeklerle oluşan şapkamızda kullandığımız modeli daha önce farklı örgü modellerinde kullanmıştık. Mesela tek kişilik battaniye örmüştük. İp olarak ise mor renklerde batik ip kullanmıştık. Battaniyenin yapılışına videolu çapraz örgü battaniye yapımından ulaşabilirsiniz. Şimdi aynı örnekle örgü bere modelleri anlatımı hazırladık. Modern örgü modelleri arıyorsanız kaçırmamanız gereken kolay örgü modellerinden. Bu arada örmesi de keyifli.

Farklı versiyonlarda değişik çapraz ilmekler örneğimiz var. Kimi tığla kimi şişle kimi oklava ile kimi de firkete ile örülmüş. Tığla örülen modelde de birçok ipi kullanarak örgü şapka modellerini örebilirsiniz. Şapkalarınızda tek renk ipleri veya evde olan ipleri kullanabilirsiniz. Mesela Harry Styles modeli şapka yapılışı artık iplerle örülebilecek en güzel örgü modellerinden. Şiş örgü ile şapka modeli ise çıtı pıtı duran örnekle örülmüş örneğin bebek örgülerinde de çok güzel duracağı şapkalardan. Şimdi ise adım adım nasıl örüldüğünü öğreneceğimiz tığ işi şapka yapılışı anlatımlı modele geçelim.

Tığ İşi Bere Yapımı Anlatımlı

Tığ işi örgü modellerinden çapraz ilmeklerle ördüğümüz şapkayı videodan izleyeceğiz. Videodan izleyerek tek renkle örülmüş şapkayı keyifle öreceğiz. Tepe kısmını olduğu gibi bırakabiliriz. Aynı iple ponpon yapabiliriz. Püskül yapabiliriz. Ya da kürk ponpon takabiliriz. Sade haliyle de çok şık duruyor. Mesela bu şapkada pullu ipler, boncuklu ipler kullanabiliriz. Uygun birkaç yere inci dikebiliriz. Model bunun için uygun.

Tığ İşi Şapka Yapılışı Anlatımlı

Son olarak videoya geçip adım adım tığ işi şapka yapılışı anlatımlı modelin detaylarını öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler