Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Başak Modeli Örgü Yapılışı

Videolu anlatımla çok şık bir örgü modelinden bahsedeceğiz. Şapka modelleri, atkı modelleri ve özellikle battaniye modellerinden harika duran bir örgü modeli. Yapılışı da çok kolay. Başlangıçta zincir sonrasında sık iğne ile yapılan bir örgü. Örgü öğrenmek isteyen ve yeni başlayanlar da kolayca yapabilirler. Başak desenli örgü modeli yapılışını da farklı modelde örnek arayan arkadaşlarımız inceleyerek yapabilirler. Güzel bir modeli. Yine tığ ile yapılan bir örnek.

Başak Modeli Örgü Nasıl Yapılır?

Modelin yapılışı oldukça basit. Zincir ve sık iğneden oluşuyor. Pamuklu iplik kullanabilirsiniz. Bebe yünleri ve sevdiğiniz ipleri tercih edebilirsiniz.

Videolu, Başak Modeli Örgü Yapılışı 1

Modeli istediğiniz uzunlukta zincir çekerek başlıyorsunuz. Sonrasında 6 sıra sık iğne örüyorsunuz. Ve 7. sırada renk değiştirip modeli kurmaya başlıyorsunuz. Renk değiştirdikten sonra yapacağımız turda normal şekilde 1 tane sık iğne yapıyoruz. 2. sık iğneyi bir sıra aşağıdan batarak örüyoruz. 3. sık iğneyi 1.nin altından batarak yapıyoruz. Bu şekilde 1 tur aşağı inerek 5 sık iğne yapmış oluyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettiriyoruz.

Videolu, Başak Modeli Örgü Yapılışı

Modelin yapılışı bu kadar. İstediğiniz uzunluğa gelene kadar tur tekrarı yaparak örmeye devam ediyorsunuz. Şimdi videolu olarak yapılışını görelim.

Başak Modeli Örgü Yapımı Video

 

 

Benzer İçerikler
3 thoughts on “Videolu, Başak Modeli Örgü Yapılışı”
 1. nilgün dedi ki:

  penye ipten çanta yapımı örneklerine ulaşamıyorum bana yardımcı olurmusunuz

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Nilgün Hanım. Penye ip ile yaptığımız açıklamalı modelleri buradan ulaşabilirsiniz https://mimuu.com/orgu-modelleri/penye-ip-orgu-modelleri/

 2. ÖRGÜ TUTKUNLARI dedi ki:

  çok beğendim üstelik çok da zahmetsiz si iş sanırım bunu çok kullanacağım :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler