Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığla Örgü Yazlık Şapka Yapılışı

Örgü modelleri ve yapılışlarından çok hoş bir şapkanın yapılışıyla devam ediyoruz. Bu şapkamızın önü kızın arkası kısa modellerden. Hasır ip şapka modelleri, kağıt ipten şapka modelleri veya koton ipten şapka modelleri olarak örebilirsiniz. Tığ işi deniz kabuğu örneğiyle örülmüş şapkayı çok beğeneceksiniz. Bu yaz için hemen görür görmez örmeye başlayacak ve bütün tatillerde, açık havada dolaşırken kullanacağınız favori şapkanız olacak.

Yaz için örülecek şapkalarda genelde kağıt ip kullanılıyor. Serin tutması için. Keten ipler veya pamuklu, merserize ipleri de tercih edebilirsiniz. Özellikle sahil kenarında tatil yapacaksanız şapkanın alt kısımları sizleri güneşten daha iyi koruyabilmesi için geniş örebilirsiniz. Tıpkı kağıt ipten yazlık şapka yapımında olduğu gibi. Tığ işi şapka örnekleri anlatımlı modeli de yazlık olarak kullanabilirsiniz. Çok hoş şık bir örnekten oluşuyor. Yıldız örgü fiyonk şapka yapılışı ise çok beğeneceğiniz diğer modeller arasında. Çok beğeneceğimiz modeller arasında tığla örgü yazlık şapka yapılışı var. Önceki tariflere bir tıkla ana sayfadan ulaşabilirsiniz. Şimdi yeni modelimizin ayrıntılarını öğrenelim.

Tığla Yazlık Şapka Nasıl Örülür?

Tığla örgü yazlık şapkanın yapılışının tüm detaylarını videoda görebileceğiz. Önü uzun arkası kısa şapkalardan. Yine şapkamızda kağıt iplerde çok kullanılan deniz kabuğu örneğini kullanacağız. Dilerseniz farklı örneklerle de örebilirsiniz. Düz sık iğnelerle örüp üzerini el nakışı modelleriyle süsleyebilirsiniz. Tohum işi ile papatyalar yapabilirsiniz.

Tığla Örgü Yazlık Şapka Yapılışı

Şapkayı tamamladığımızda yukarıdaki gibi duracak. O halde videoya geçelim. Detaylarıyla kağıt ipten şapka nasıl örülür öğrenelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler