Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kağıt İpten Minion Şapka Yapılışı

Yazın sıcak havalarından korunmak için çocuklarımıza kağıt ipten minion şapka yapılışı yapabilirsiniz. Tarifini birazdan sizlerle paylaşacağız. Kağıt ipler birçok projede kullanılıyor. Genelde örgü çanta modellerinde ve şapka modelleri yapılışında. Bizde daha önce farklı şapkaların yapılışından bahsetmiştik. Mesela kızlarınız için kağıt ipten anlatımlı şapka yapımını örebilirsiniz. Kendiniz için kağıt ipten fötr şapka yapımını örebilirsiniz.  Kız ve erkek çocuklarınız için şahane bere modelleri örebilirsiniz.  Kağıt iplerle şapka dışında farklı örgüler de yapabilirsiniz. Kağıt ipten supla yapımı yapabilirsiniz. Cüzdanlar örebilirsiniz. Bardak altlıkları örebilirsiniz. Kağıt ip biraz sert bir ip. Örmesi zor. Islatarak ören, yumuşatıcı kullanarak yumuşatıp örenler var. Ben ıslatmadan direk olarak örüyorum. Sert olduğu için zorluyor ama olsun. Kağıt ipten çanta ördüğünüzde içine astar geçirirseniz esnemeden, çanta bozulmadan daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Kağıt İpten Şapka Nasıl Örülür?

Kağıt ipten minion şapka yapılışı için renkli kağıt iplere ihtiyacımız var. Minion renklerinde. Sarı, mavi. Gözler için siyah beyaz. Ve 3 mm tığa. Şapka yaklaşık 14 cm derinliğinde. Şapkaya sihirli halka içine 7 sık iğne yaparak başlıyoruz. Bir sonraki turda her ilmeğe 2 sık iğne yapıyoruz. 14 sık iğne oluyor. Daha sonra 1 ör 1 artır, 2 ör 1 artır, 3 ör bir artır ile devam ederek sık iğneler 84 olana kadar artırmaya devam ediyoruz. 1 tur 84 olarak örüyoruz. Daha sonra sık iğneleri 90 a çıkartıyoruz. Ve 1 tur 90 olarak örüyoruz. Ve tekrar artırma yaparak 96 ya çıkartıyoruz. Ve 2 tur 96 olarak örüyoruz. Tekrar artırma ile 102 sık iğneye ulaşıyoruz. 10 tur 102 sık iğne olarak örüyoruz.

Kağıt İpten Minion Şapka Yapılışı 1

 

İpliğin rengini siyah ile değiştirip 2 tur 102 sık iğne olarak örüyoruz. Tekrar sarı renge geçip 3 tur daha örüyoruz. Sarı ile devam ederek 6 sık iğne daha ekleyip sayıyı 108 sık iğneye çıkartıyoruz. Mavi renge geçip 12 sık iğne artırma yapıp 120 sık iğne yapıyoruz. 1 tur 120 sık iğne olarak örüyoruz. Ve tekrar artırma yapıp 144 sık iğne örüyoruz. 4 tur 144 tur olarak örüp bitiriyoruz.

Kağıt İpten Minion Şapka Yapılışı 3

Sayılar her çocuk için farklılık gösterecektir. Örmek istediğiniz çocuğa ölçerek örülmelidir. Yukaridaki sayılar referans amaçlıdır.

Kağıt İpten Minion Şapka Yapılışı 5

Kağıt İpten Minion Şapka Yapılışı 6

Gözleri örüp kayafa dikiyor ve şapkayı kullanmaya başlıyoruz.

Kağıt İpten Minion Şapka Yapılışı 4

Kağıt İpten Minion Şapka Yapılışı 7

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/26417.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler