Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yazlık Şapka Yapımı

Tığ ile yazlık şapka yapımı hazırladık. Çok güzel. Ölçüleri ayarlayarak her yaşa göre örebilirsiniz. Yazlık şapka kadın modelleri olarak örebilirsiniz. Oldukça kolay. Şapka örerken ölçü belirlemekte zorlanıyorsanız daha önce hazırladığımız çocuk şapka ölçüsü nasıl alınır yazımızı okuyabilirsiniz. Sizlere şapka modelleri, örgü bere modelleri örerken çok faydalı olacaktır. Yazlık şapka yapımında beğendiğiniz bir örneği kullanabilirsiniz. Motiflerle şapkalar örebilirsiniz. Çocuk şapka modelleri açıklamalı modelleri ördüğünüzde süslemek için örgü çiçek modellerini kullanabilirsiniz. Çiçekler gerçekten şapkalara çok yakışıyor. Tığ işi yazlık şapka modelleri için kağıt ipleri de kullanabilirsiniz. Deniz kabuğu örgü modeli ile kağıt ipten şapkalar çok örüldü. Sizde bu model ve diğer modeller için kağıt ipleri kullanabilirsiniz. Dilerseniz içine desenli kumaşlarla astar da geçirebilirsiniz. Örneği düz zincir üzerine örüp örgü çanta modelleri, yazlık örgü modelleri gibi örgülerinizde de kullanabilirsiniz.

Yazlık Şapka Yapımı Anlatımlı

Hemen sözü fazla uzatmadan şapka yapımına geçmek istiyorum. Önce şemasını ve şemada bulunan sembollerin anlamlarını inceleyelim. Daha sonra yazılı anlatıma değinelim. Şapkanın ölçüleri 55 – 60 cm ölçülerinde bir baş çevresi için uygundur. Gençlere çok yakışacak. Tur sayısını artırarak daha büyük de örebilirsiniz.

Yazlık Şapka Yapımı 1

Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Şapkamıza sihirli halka ile başlıyoruz. 3 zincir ile başlayıp devam ederek toplamda 12 trabzan yapıyoruz. Bir sonraki turda her ilmeğe 2 kez batıyoruz. 3. tura geldiğimizde aralarda 1 zincir çekerek trabzanlar üzerine batıyoruz.

4.tura geldik. trabzanlar üzerine 1 trabzan , 1 zincir üzerine ise 2 trabzan yapıyoruz. Bu turu bu şekilde tamamlıyoruz.

5.tur da 2 tek trabzan örüyoruz. 1 zincir çekip 2 trabzan yapıyor ve son ilmekleri birlikte örüyoruz.

5 turun yapılışı bu şekilde. Kalan kısımları şemadan takip edebilirsiniz. Daha detaylı anlatıma kaynak kısmında bulunan linkten ulaşabilirsiniz. Şapkanızı dekoratif düğmeler ile süsleyebilirsiniz. İşte yazlık şapka yapımının son hali.

Yazlık Şapka Yapımı

Yazlık Şapka Yapımı 4

Yazlık Şapka Yapımı 5

Yazlık Şapka Yapımı 3

Yazlık Şapka Yapımı 2

Kaynak : https://www.mooglyblog.com/fallen-leaves-slouch-hat/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler