Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Fıstıklı Şapka Yapımı

Sizlere daha önce çapraz fıstıklı şapka yapımından bahsetmiştik. Çok sevildi ve hızla herkes tarafından örüldü. Benzer bir teknikle örülen fıstıklı bere yapımından bahsedeceğiz. Şapkalar yavaş yavaş kalkıyor artık. Ankara’da bu günler yağışlı geçiyor. Yağmur aylarındayız. Ağaçlar çiçek açtı yerini meyveye bıraktı. Şimdi anlatacağımız modeli düz örerek boyunluk modelleri, atkı modelleri olarak da örebilirsiniz. Tığ işi örgü modelleri sevmiyor daha çok şiş örgü modelleri seviyorsanız her zevke hitap eden modellerimiz mevcut. Şiş örgü baykuş şapka yapımı yapabilirsiniz. Ben kızım için örmüştüm ve kış boyu severek giydi.

Fıstıklı Şapka Nasıl Yapılır?

Ebruli iplerle çok şık olur bu şapka. Tek renk ile de çok güzel oluyor. Beğendiğniz, sevdiğiniz marka ipleri kullanabilirsiniz.

1.tur : Sihirli halka ( 3 zincir çekip halka da oluşturabilirsiniz ) içine 6 tane fıstık yapıyoruz. Fıstıkları tığa ip dolayıp aynı yere batıyoruz. Tekrar ilmek alıp batıyoruz. Bu şekilde Tığda 7 ilmek olacak. Sonra tüm bu ilmekleri birlikte örüyoruz.

2. tur : Her fıstık üzerine aynı yere aralarda 1 zincir çekerek 2 fıstık yapıyoruz. Toplamda 12 fıstık oluyor.

Modelin yapılışı bu şekilde ilerliyor. Bir sonraki turda 1 ilmeğe tek 1 ilmeğe çift fıstık yapıyoruz. Bu şekilde istediğimiz boyutlara gelene kadar örüyoruz. En son şapkanın etrafına birkaç tur sık iğne örüp bitiriyoruz.

Fıstıklı Şapka Yapımı 2

Fıstıklı Şapka Yapımı 1

Fıstıklı Şapka Yapımı

Kalan kısımları videodan takip ederek yapabilirsiniz.

Kaynak : http://www.bhookedcrochet.com/2015/01/06/free-puff-stitch-hat-pattern/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler