Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Fıstıklı Şapka Nasıl Yapılır?

Fıstıklı şapka modelleri son günlerde herkes tarafından örülüyor. Sizler için kolay bir model hazırladık. Videolu olarak yayınlıyoruz. Evet video yabancı ama örülen örgü çeşidi aynı. Kolayca ellerini takip ederek yapabilirsiniz. Ben öyle yapıyorum.  :-) Daha önce bu modelle parmaksız eldiven yapımı yapmıştık. Ve yine aynı modelle tığ işi örgü boyunluk yapmıştık. Şimdi ise şapkasını yapıyoruz. Tepeden başlayabileceğiniz gibi şapkanın alt kısmından da başlayabilirsiniz. Takımı tamamlamış olduk. Boyunluk yaptık. Eldiven yaptık. Şapkayı da yaparak takımı tamamladık. Kendiniz için , kızlarınız için yapabilirsiniz. Kolay ve gösterişli bir model. Ebruli ipliklerle de çok güzel duracaktır. Şimdi elimde ebruli iplerim var. Onlarla örsem diye düşünüyorum. Ama bu aralar örgüye pek vakit bulamıyorum. Şapka modellerini sizlere daha önce birçok kez anlatımlı bere modelleri olarak verdik. Beğendiğiniz sevdiğiniz modelleri örebilirsiniz. Satış yapan arkadaşlar için çok güzel modeller paylaştık. Satış yapan arkadaşlar sitemizi de kullanabilirler. Satış yaparak ev bütçelerine katkıda bulunabilirler.

Tığ İşi Fıstık Bere Yapılışı

Yapacağımız model aşağıdaki gibi olacak. Örgüye yeni başlayan arkadaşlarımız da kolayca yapabilirler. Model videoda ayrıntılı bir şekilde gösterilmekte takıldığınız bir yer olursa sorabilirsiniz.
Videolu, Fıstıklı Şapka Nasıl Yapılır?

İp olarak pamuklu iplikler, yünlü iplikler kullanabilirsiniz. Bebe yünleri ile örebilirsiniz. Tığ ise aldığınız ipe uygun tığlar tercih edebilirsiniz.

Videolu, Fıstıklı Şapka Nasıl Yapılır? 1

Şimdi bu güzel şık modelin yapılışını videolu olarak görelim. Hazırlayın ipleri tığı başlıyoruz.

Kaynak : http://coolcreativity.com/crochet/puff-stitch-patterns/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Videolu, Fıstıklı Şapka Nasıl Yapılır?”
  1. salomeea m. dedi ki:

    sunt o incepatoare su doresc sa pot sa invat mai mult.sper sa ma ajute aceste informatii.multumesc!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler