Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Eldiven Yapımı Anlatımlı

Örgü eldiven yapımı anlatımlı. Soğuk kış günlerinde ellerimiz üşümesin. Çok şık parmaksız eldiven modelleri var. Daha öncede sizlere tığ işi parmaksız eldiven yapılışından bahsetmiştik. Onlara bir yenisini daha ekliyoruz. Parlak ve mutlu neon renklerinden örüyoruz. Gri, mor ve sarı. Birbirinin uyumu çok güzel. İplik olarak yünlü iplikleri tercih edebilirsiniz. Her renkten bir top. Tığ numaramız ipinize uygun olarak alabilirsiniz.

Anlatımlı Örgü Parmaksız Eldiven Nasıl Yapılır ?

32 zincir çekerek başlıyoruz. 2 zincirden itibaren her ilmek üzerine sık iğne ile batıyoruz. 3 zincir çekip dönüyoruz. Sıra sonuna kadar her ilmek üzerine 1 kez trabzan yapıyoruz. Bir sonraki turda yine sık iğne örüyoruz sıra sonuna kadar. 3 zincir çekip dönüp sıra sonuna kadar trabzan örüyoruz. Bu şekilde 5 sıra örmüş olacağız. Son sıramız sık iğne ile bitecek.

Şimdi deseni kurmaya başlıyoruz. İplik rengimizi değiştiriyoruz. İlk sık iğne içine tığa ilmek dolayarak batıyoruz. Uzun çekip tekrar ilmek alıp batıyoruz. 3 kez. İlmeklerin hepsini bir çekiyoruz. Daha sonra 1 zincir çekip aynı yere aynı şekilde tekrar batıyoruz. 1 zincir çekip 3. sık iğne üzerine atlıyoruz. Aynı şekilde tekrar puf dikiş yapıyoruz. Sıra sonun kadar aynı işlemi tekrar ediyoruz. Bir sonraki turda renk değiştirip iki puf dikişin arasına tekrar puf dikiş yapıyoruz. 6 sıra  her sırada renk değiştirerek bu şekilde örüyoruz. 6 sıra ördükten sonra parmak hizasına gelene kadar aynı şekilde örüyoruz. Daha sonra 6 zincir çekip 2 puf dikiş atlayıp örmeye devam ediyoruz. Daha sonraki turda zincirin üzerine puf dikiş yapıyoruz. Parmak kısmından sonra 4 sıra daha aynı şekilde örüyoruz. Gri renkli ipimize geçip bir sıra sık iğne, 1 sıra trabzan, 1 sıra sık iğne şeklinde örüp bitiriyoruz. Aynı şekilde diğer tekini de örüyoruz.

Aşağıda modelin grafiğini göreceksiniz. Grafik üzerinden rahatlıkla örebilirsiniz.

Parmaksız Eldiven Yapımı 1

Ve modelin örüldükten sonraki görünüşü.

Parmaksız Eldiven Yapımı 3

Parmaksız Eldiven Yapımı 2

Parmaksız Eldiven Yapımı

 

Benzer İçerikler
1 thoughts on “Örgü Eldiven Yapımı Anlatımlı”
  1. MARTHA dedi ki:

    ME ENCANTAN Y QUIERO TEJER TODOS.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler