Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İşkembe Örgü Modeli Yapımı

İşkembe örgü modeli birçok örgümüzde kullanıyoruz. Çok güzel bir örnek. Ama biraz yavaş ilerleyen bir örnek. İşkembe örneği yapılışı Türkçe videolu olarak hazırladık. Örerken takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. İşkembe örneğinden çok şık erkek kazak modelleri örebilirsiniz. Daha önceki paylaşımlarımızda videolu şiş örgü altıgen modeli yapılışından çok şık bir erkek kazağı yapmıştık. Sadece kazar değil birçok modelde kullanabilirsiniz. İşkembe modeli yelek, işkembe modeli atkı ve daha birçok modelde kullanabilirsiniz. Erkek örgü boyunluk modelleri ve yapılışlarında kullanabilirsiniz. Bebek örgü modellerinde kullanabilirsiniz.

Örgü İşkembe Modeli Nasıl Yapılır?

İşkembe örneği yazılı anlatım olarak değil de videolu olarak hazırladık. Ben bu şekilde videolu modelleri videoyu izlerken not alıyorum. Daha sonra örmeye başlıyorum. Takıldığım yerde videoyu tekrar tekrar izliyorum. Yabancı örgü modelleri videosunda da aynı şekilde yapıyorum. Modeli izlerken takip ederek not alıyorum. Ve yanlış giden bir yer olursa tekrar izliyorum videoyu. Bir model için sadece 1 kez izlemem yeterken bazı modellere kaç kez izliyorum bende bilmiyorum. Model çıkartmak için özellikle.

Birçok örgü modelinde kullanacağınız çok tercih edilen modellerden biri. İşkembe örgü modeli. Şiş örgü modelleri ile yapılıyor. Şişimize 25 ilmek atalım. 1 sıra ters örelim ve modeli kurmaya başlayalım.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler