Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu Şiş Örgü Altıgen Modeli Yapılışı

Merhaba arkadaşlar. Bu anlatacağım örgü modeli işkembe örgü modeline çok benziyor. Hatta aynısı diyebiliriz. Ama farklı bir teknikle örülüyor. İsmine farklı teknikle örülen işkembe modeli veya kolay işkembe modeli yapılışı da diyebiliriz. Ama orijinal adı altıgen örgü modeli olarak geçiyordu. Bende değiştirmek istemedim. Bu model ile erkek kazak modelleri , örgü boyunluk modelleri, bebek battaniyeleri ve daha birçok şey örebilirsiniz. İşkembe modeli ip dolayarak yapılıyor. Anlatacağımız model ise ilmek içine batarak yapılıyor.

Sizlere farklı bulduğumuz modelleri paylaşmaktan keyif duyuyoruz. Tıpkı videolu diyagonal örgü modeli nasıl yapılır da olduğu gibi, erkek örgü boyunluk modelleri ve yapılışı gibi.

Şiş Örgü Altıgen Modeli Nasıl Yapılır ?

İlk olarak şişe ilmek atarak başlıyoruz. Daha sonra örgünü ön yüzünde 1 ilmek düz örüyoruz. Sonraki ilmeğin içinden batarak düz olarak örüyoruz. Bu sırayı 1 düz 1 içinden batarak düz olarak örüp tamamlıyoruz.

Örgünün arka yüzüne gelince ilk ilmeği düz olarak örüyoruz. İkinci ilmekte bir önceki turda içinden batarak ördüğümüz ilmeği sol şişin üzerine alıp ikisini birlikte düz olarak örüyoruz. Bu turu da bir ilmek düz bir ilmek sol şişe alttaki ilmeği al birlikte ör olarak örmeye devam ediyoruz.

Kolay işkembe modeli bu iki turu tekrar ederek örülüyor. İkinci tur anlatım olarak karışık gelmiş olabilir. Ama videoyu izlediğinizde karışık olmadığını ve kolay olduğunu rahatlıkla görebilir ve çok kolay bir şekilde örebilirsiniz. Çok  kolay ve çok şık , farklı bir model.

Bu model ile yapılmış farklı renkte iki erkek kazak modeli göreceksiniz. Sizde sevdiklerinize örerek hem onları mutlu edebilir hem de kendiniz mutlu olabilirsiniz. Mutlu, huzur dolu günler dilerim.

Videolu Şiş Örgü Altıgen Modeli Yapılışı

Videolu Şiş Örgü Altıgen Modeli Yapılışı 1

Videolu Şiş Örgü Altıgen Modeli Yapılışı 2

İşkembe modeli örgü yapılışı video :

https://youtu.be/IN7Ls8CfLU0?si=hxUzT6AZX27Ccnwo

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Videolu Şiş Örgü Altıgen Modeli Yapılışı”
  1. Zeliha dedi ki:

    Dikişsiz bere. Misinalı şişte her sıra 1 düz 1 tersmi gidilmeli yoksa her sıra tersmi olmalı anlayamadım yardım ederseniz sevinirim. Teşekkür ederim

    1. Melek dedi ki:

      dikişsiz olarak örüldüğünde örgünün sadece ön yüzü oluyor. Ona göre örebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler