Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Krokodil Örgü Yaka Yapılışı

Tığ işi örgülerden bildiğimiz, sevdiğimiz örnekten çok şık örgü yaka modelleri öreceğiz. Krokodil örgü yaka yapılışı için elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Örgü yaka örnekleri için istediğiniz renk düzenini kullanabilirsiniz. Krokodil örgü modelini birçok yerde kullandık. Mesela süslemelerde kullandık. Örgü şal modellerinde, bebek örgülerinde kullandık. Bugün çok şık şaka yapılışında kullanacağız. Seyyar olduğu için kazaklarla, tişörtlerle, gömleklerle kullanılabilir. İsterseniz kıyafetinize dikerek de kullanabilirsiniz. Biraz ördüğümüz yakalardan bahsedelim. Mesela daha önce paylaştığımız güllü örgü yaka yapılışı muhteşem bir model. Mont, hırka üzerinde kullanılabilir diye düşünüyorum. Kaz tüyü, kuş tüyüyle süslediğimiz bir yakaydı. Sizde örgülerinizde kaz tüylerini kullanabilirsiniz. Çiçekli örgü yaka yapılışı ise çeşitli çiçek motiflerinden, yapraklardan oluşuyor. Hep çiçekli modellerden bahsettik. Zarif bir örnekten bahsedelim. Tığ işi dantel yaka yapılışı. Şimdi de krokodil örgü modellerinden ördüğümüz yeni model yakaya geçelim.

Krokodil Yaka Nasıl Örülür?

Krokodil örgü modeli kat kat yapılan trabzanlarla yapılan bir örnek. Örmesi keyifli modellerden. İlk örüşte belki zor gelebilir ama kavradıktan sonra severek öreceğiniz modellerden biri olacak. Sürekli trabzan yapıldığı için her katta çok ip yiyecek bir model olacak.

Krokodil Örgü Yaka Yapılışı

Çok güzel duruyor. Batik ipleri de tercih edeceğiniz krokodil örgü yaka yapılışı zincir sayısı ayarlanarak büyük küçük herkese örülebilir. Mesela bebek örgülerinde örgü hırka modellerinde yaka olarak veya örgü yelek modellerinde yaka olarak kullanılabilir. Seyyar örersek birçok kıyafetiyle kullanabilir.

Krokodil Örgü Yaka Yapılışı 1

Eğer hazırsanız hemen yeni model yakamızın yapılışına geçelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler