Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Güllü Örgü Yaka Yapılışı

Bu sezonun modası örgü yaka modelleri, fisto yaka modelleri. Kendimize çok şık örgü yaka modelleri örüyoruz. Kıyafetlerimizin üzerinde severek kullanacağız. Örgü gül yapımını birçok yerde kullandık. Şal modellerinde kullandık mesela. Etrafını örgü ile tamamlayarak. Örgü süsleme sanatında kullandık. Bebek battaniye modellerinde kullandık. Bebek örgülerinde kullandık. Şimdi örgü yaka yapımında kullanacağız. Örgü gül motifi birçok farklı şekilde örülebiliyor. Çeşitlerine, yapılışlarına önceki yazılarımızdan da ulaşabilirsiniz. Örgü yaka modellerine daha önce de değinmiştik. Çeşitli iplerle, çeşitli modellerde yakalar ördük. Çiçekli örgü yaka yapılışı kız çocukları için çok güzel bir model. Yaka modelleri örgü örnekleri için dantel ipleri ile zarif yakalar örebilirsiniz. Örgü yaka örnekleri için daha çok model yapabilirsiniz. Kullanmadığınız gömlek yakalarını keserek üzerine taşlarla, pullarla, boncuklarla işleme yaparak yaka modelleri olarak kullanabilirsiniz. Güllü örgü yaka yapılışı aşamalarına geçiyoruz.

Güllü Yaka Nasıl Örülür?

Güllü yaka üzerine boncuklar işleyebiliriz. Modelde olduğu gibi tüylerle süsleyebiliriz. Sade olarak bırakabiliriz. Kız çocukları için renk renk güllerden yakalar örebiliriz. Elimizdeki ipleri değerlendirerek güllü örgü yaka yapılışında kullanabiliriz. Güllü yaka için öreceğimiz gülün şemalarını görelim.

Güllü Örgü Yaka Yapılışı 8

Güllü Örgü Yaka Yapılışı 7

Güllü Örgü Yaka Yapılışı 6

Motifleri birbirine dikerek birleştirebilirsiniz. Gülleri bildiğiniz bir teknikle de yapabilirsiniz. Örgü güllerin de yine yaprak sayılarını yani kat sayılarını istediğiniz gibi artırabilir azaltabilirsiniz.

Güllü Örgü Yaka Yapılışı 15

Güller şemadan karışık gelmiş olabilir. Birazdan videolu olarak yapılışını ayrıntılı bir şekilde izleyeceğiz. Güllü örgü yaka yapılışı nasıl duruyor önce ona bakalım.

Güllü Örgü Yaka Yapılışı 9

Güllü Örgü Yaka Yapılışı 3

Güllü Örgü Yaka Yapılışı 2

Güllü Örgü Yaka Yapılışı 1

Güllü Örgü Yaka Yapılışı

Güllü Örgü Yaka Yapılışı 5

Güllü Örgü Yaka Yapılışı 4

Güllü Örgü Yaka Yapılışı 10

Güllü Örgü Yaka Yapılışı 11

Güllü Örgü Yaka Yapılışı 12

Güllü Örgü Yaka Yapılışı 13

Güllü Örgü Yaka Yapılışı 14

Kaynak: https://www.bianzhihui.com/t/8384

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler