Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ Kenar Oyası Yapılışı

Bir çok ördüğümüz örgü modelinde kullanacağız kenar oyası modelleri anlatımı hazırladık. Örgü paspas modellerinde, örgü amerikan servis modellerinde, örgü runner modellerinde kullanacağımız gösterişli kenar oyası tarifi. Paspas kenarlarında, amerikan servis modellerinde kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesi kenarlarında kullanabilirsiniz. Sofra bezi kenarı tığlama, pazen battaniye kenarı tığlama da da kullanabilirsiniz. Kenar oyası modellerini küçük havlularda da kenar süsü olarak kullanabilirsiniz. Kenar oyaları biten örgüleri tamamlayan süsüdür. Örgümüze uyumlu kenar oyaları seçtiğimizde çok daha güzel görünecektir.

Tığ ile kenar oyalarını örgünün dışında farklı renkle de örebilirsiniz. İki renkli örgü modelleri olarak tamamlanabilir. Tığ işi ponpon kenar yapılışı örgülerde çok kullanılan süslerden. Özellikle bebek battaniyeleri ve örgü şal modellerinde çok tercih ediliyor. Daha önce paylaştığımız kenar oyası tığ işi örneği çiçekli bir örnek. Lif modellerinin kenarını süslemek içinde kullanabilirsiniz. Yine güzel bir galeride tığ işi kenar modelleri şemalı olarak hazırlamıştık. Birçok yerde kullanacağımız şahane modeller var. Kiminin sadece şeması kiminin ise hem şeması hem de nasıl durduğunu gösteren görseller mevcut. Şimdi dilerseniz yeni model tığ kenar oyası yapılışına geçelim.

Örgü Kenar Oyaları Yapılışı

Paspas kenarlarında, supla kenarlarında, battaniye kenarlarında veya farklı yerlerde kullanacağımız kolay ama çok şık duran tığ kenar oyası yapılışını videolu olarak hazırladık. Örgünüzle aynı kalınlıkta iplerle kenar oyasını tamamlayabilirsiniz.

Tığ Kenar Oyası Yapılışı

Kenar süsünü tamamladığımızda yukarıdaki gibi duracak. Yıldız yıldız duruyor. Yuvarlak örgü kenarına uyarlanmış modeli düz kenarlarda da deneyebilirsiniz. Mesela kottan supla kesip kenarını bu güzel oyayla tamamlayabiliriz. Çuval bezinden veya pötikare kumaşlardan paspaslar, suplalar kesip kenar oyalarıyla tamamlayabiliriz.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler