Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eski Kotlarla Halı Dokuma

Harika bir kendin yap projesiyle devam ediyoruz. Evimize renk katacak el yapımı dokuma halılar hazırladık. Eski kotlarla halı dokuma nasıl yapılır merak ediyorsanız hemen buraya bekliyoruz. Çocuklarımızla birlikte yapacağımız kolay ama yapması keyifli halı modellerinden. Hem eski kot pantolonları değerlendirme projesi yapmış oluyoruz hem de güzel bir halı dokumuş oluyoruz. İstediğiniz ölçülerde yapabilirsiniz. Ölçüleri kullanacağınız alana göre belirleyebilirsiniz.

Eski Kotlarla Halı Dokuma 2

Eski kotlarla yapılmış kendin yap projelerinden bahsetmiştik. Eski kottan neler yapılır eskileri değerlendirme projelerimizin hepsine önceki içeriklerden ulaşabilirsiniz. Eski kotları kullanarak yaptığımız bir halımız daha vardı. Biraz daha kolay basit dikiş teknikleri bilmeyi gerektiren örneklerden. Yani düz dikiş dikmeyi biliyorsanız bu güzel modeli rahatlıkla dikebilirsiniz. DIY, eski kot pantolondan halı yapılışını inceleyebilirsiniz. Yine eski kotları kesip biçerek ip haline getirmiş ve yine örgü ipleriyle paspas örmüştük. Yine muhteşem bir model olmuştu. Yapılışına ise eski kotlardan halı yapımından ulaşabilirsiniz. Gelelim şimdi hepimizin yapmak isteyeceği eski kotlarla halı dokumaya.

Eski Kot Pantolonla Halı Nasıl Yapılır?

İlk olarak eski kot pantolonları kesip ip haline getiriyoruz. Daha sonra bu ipleri dokuma tekniğiyle halıyı yapmaya başlıyoruz. Bu halı için eşinizin, babanızın, çocuklarınızın, kendinizin kot pantolonlarını kullanabilirsiniz. Tabi yapmak istediğiniz ölçüye göre pantolon sayısı da değişecektir. Bu halı için 175 m iplik hazırlanmış. 2 yetişkin kot pantolonu, 4 adet çocuk pantolonu, 2 adet kot elbise ve şort kullanılmış. Halının ölçüsü ise 147 cm uzunluğunda genişliği 74 cm. Bu ölçüler yapmak istediğiniz halı boyutlarına göre değişecektir.

Eski Kotlarla Halı Dokuma

Eski Kotlarla Halı Dokuma 4

Eski Kotlarla Halı Dokuma 3

Eski Kotlarla Halı Dokuma 1

 

Çok amaçlı olarak kullanacağımız bir paspas. O halde hemen videoya geçelim ve eski kotlarla halı dokumayı öğrenelim.

Kaynak : https://www.instagram.com/p/CgWUjgKIUYX/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler