Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Fıstık Boyunluk Modeli Yapılışı

Beğeneceğinizi düşündüğümüz bir boyunluk modeli yapımı daha paylaşıyoruz. Bu ara sizlerden boyunluk modelleri isteği aldığımız için yapılışı kolay ama gösterişli modelleri tercih ediyoruz. Evde el emeği yapıp satan birçok arkadaşımız var. Örgü modelleri, bere modelleri, battaniye modelleri, şal modelleri, ve birçok konuda bizden model istiyorlar. Bizde sizlerden gelen talepler doğrultusunda yazılarımıza yön veriyoruz. Şimdi anlatacağımız modele benzer bir modelden parmaksız eldiven modeli yapımı yapmıştık. Şema isteyenler örgü eldiven modeli yazısının içinde bulabilirler.

Fıstıklı Boyunluk Modeli Nasıl Yapılır?

Modeli Yarnart marka ip ile yapıyoruz. Nette satış yapan bazı siteler mevcut. Ben daha önce alıp kullanmadım. Sizler deneyebilirsiniz. Muadili aynı özelliklere sahip başka bir marka ipte kullanabilirsiniz. Kalın bir iplik ve 10 numara tığ. % 70 akrilik bir iplik ve % 30 yünlü . Bu özelliklere sahip başka bir ip tercih edebilirsiniz.

Modele 27 zincir çekerek başlıyoruz. Modeli göstermek için zincir sayısını kısa tuttuk. Sizler sayıyı istediğiniz doğrultuda büyütebilirsiniz. Son zincire bağlayarak halka oluşturuyoruz. Tüm zincirler üzerine batarak tekli trabzan yapıyoruz. Daha sonra videodaki gibi örmeye devam ederek fıstıkları yaparak boyunluk modelini tamamlıyoruz.

Fıstıklı Boyunluk Modeli Yapılışı Video

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler