Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Papatya Fular Yapılışı

Bildiğimiz bir modeli çeşit çeşit renklerle örülmüş fular modellerini göreceğiz birazdan. Tığ işi ile ördüğümüz havlu kenarlarında da kullandığımız papatya fular yapılışından bahsedeceğiz. İstediğiniz genişlikte örebilirsiniz. Yine uzunluklarını da istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Tığ işi fular örnekleri yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. Bu model bilindik bir model. Her renk ile çok güzel duran bir model. Fırfırlı atkı yapımı da yine fular olarak kullanılan, örgü boyunluk modelleri olarak kullanılan şiş örgü modelleri ile ördüğümüz harika bir örnek. Tunus işi nergis modeli yapılışı ise atkı, boyunluk, kazak, yelek, şapka gibi istediğiniz her örgünüzde kullanacağınız bir model. Papatya fular yapılışı da yelek modelleri olarak kullanabileceğiniz bir model. Etol şal modellerinde, dantel runner modellerinde de kullanabilirsiniz. Kalın iplerle örüp örgü paspas modellerinde de kullanabilirsiniz.

Papatya Fular Nasıl Örülür?

Papatya fular yapılışının şemasını sizlere hazırladık. 3 dilimi ekleyerek ( 1 şeridi istediğimiz uzunlukta örüyoruz ) fularımızı yapıyoruz. Birçok renkle örülmüş örneklerini göreceksiniz. Papatya fular yapılışını örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla örebilirler. Kolay bir model. Hadi şemayı inceleyelim.

Papatya Fular Yapılışı 5

Papatya Fular Yapılışı 3

Şemalarımız bu şekilde. Birazdan aynı modelle örülmüş farklı renkte papatya fular yapılışı örneklerini inceleyeceğiz. Elti eltiye küstü örneği ile yapılmış farklı ip farklı renklerle yapılmış fularlar. Sizde beğendiğiniz renklerle örebilirsiniz. Modellere geçmeden önce örneğin videolu yapılışını izleyelim.

Videolu yapılışını da incelediğimize göre. Şimdi örnekleri inceleme zamanı.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/1846

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler