Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Örgü Roba Yapılışı

Örgü modelleri ve yapılışlarında bugün farklı bir model anlatımı hazırladık. Motifli örgü roba yapılışı. Örgü boyunluk modelleri olarak da kullanabileceğiniz örneklerden. Videodaki ölçüler 3 – 5 yaş arası çocuklar için uygun. Bu modele devam ederek altına kumaş ekleyerek üstü örgü altı kumaş elbise modellerine çevirebilirsiniz. Kol eklemesi yaparak bedeni örerek örgü kazak modellerine çevirebilirsiniz. Motifli örgü roba yapılışı çok amaçlı örgülerden diyebiliriz. Örgü boyunluk veya örgü roba modelleri olarak kullanabilirsiniz. Benzer modelleri daha önce şiş örgü örnekleriyle örmüştük. Önceki içeriklerimizden bulabilirsiniz.

Motifli Örgü Roba Yapılışı 10

Motifli örgü roba yapılışı gibi boyunluk olarak kullanacağımız modelin yapılışını birazdan izleyeceğiz. Bildiğimiz bir motiften oluşuyor. Daha önce kare motif modelini bebek battaniyesinde kullanmıştık. Ara motif olarak da çok kullanılıyor. Şimdi onunla çok güzel boyunluk öreceğiz. Şimdi biraz önceki içeriklerimizden bahsedelim. Benzer modeli şişle örüyoruz demiştik. Tarifine boğazlı panço nasıl yapılır ulaşabilirsiniz. Saç örgülü boyunluk yapılışı çok hoş duruyor. Örgü şapka boyunluk yapılışı da hoşunuza gidecek kolay örgü modellerinden.

Motifli Örgü Roba Nasıl Yapılır?

Örgü boyunluk modelleri olarak çok güzel duracak örneklerden. Bebek battaniyesinde, hırka modellerinde kullandığımız örneği boyunluk, roba yapılışında kullanacağız. Tek renk iplerle veya batik iplerle keyifle örebilirsiniz. Şimdi aynı boyunluğun farklı renklerle örülmüş versiyonlarına bakalım.

Motifli Örgü Roba Yapılışı

Motifli Örgü Roba Yapılışı 9

Motifli Örgü Roba Yapılışı 3

Motifli Örgü Roba Yapılışı 4

Motifli Örgü Roba Yapılışı 5

Motifli Örgü Roba Yapılışı 6

Motifli Örgü Roba Yapılışı 7

Motifli Örgü Roba Yapılışı 8

Motifli Örgü Roba Yapılışı 2

Çok güzel görünüyor. 4 tam motif 4 yarım motiften örülüyor. Tığ işi ile alt kısmı tamamladıktan sonra şiş ile boğaz kısmına geçiyoruz. 2 düz 2 ters lastik, 1 düz 1 ters lastik örebilirsiniz. Şimdi motifli örgü roba yapılışını videodan öğrenelim.

Kaynak : https://www.livemaster.ru/item/47159200-odezhda-detskaya-manishka-dlya-devochki

https://www.livemaster.ru/item/47042542-odezhda-detskaya-manishka-sharf-snud-dlya-devochki

https://www.livemaster.ru/item/46772428-aksessuary-manishka-zhenskaya

https://www.livemaster.ru/item/46772254-aksessuary-manishka-dlya-devochki

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler