Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Boyunluklu Bere Nasıl Örülür?

Hem şapka hem boyunluk modelleri olarak kullanacağınız güzel bir model. Yapılışı da üstelik çok kolay. Bir taşla iki kuş vuruyoruz bu örgüde. Bu güzel modeli erkek boyunluk modeli olarak da yapabilirsiniz. Düz örgü ve ters örgüden oluşuyor. Örgüye yeni başlayanlar da kolayca bu güzel modeli yapabilirler. Takıldığınız herhangi bir nokta olursa sorabilirsiniz. Yeni başlayan arkadaşlarımız önce örgüye nasıl başlanır isimli yazımızı okuyup modele başlayabilirler. Kolay modellerden başlayıp örgülerini ilerleterek birçok farklı desende şiş örgü modelleri yapabilirler. Mesela saç örgü modeli atkı yapımı gibi , şapka modelleri yapımı gibi.

Hem Şapka Hem Boyunluk Modeli Yapımı

Model kolay olduğu için sizlere videolu olarak yapılışını veriyoruz. Aklınıza takılan herhangi bir nokta olursa sorabilirsiniz. Modele önce farklı renkte bir iplikle zincir çekerek başlıyoruz. Ve sonra içinden ilmek çıkartıp şişimize takıyoruz. Başlıyoruz örmeye. İstediğimiz uzunluğa eriştikten sonra ilmekleri videodaki gibi birleştirip kullanmaya başlıyoruz. Oldukça kolay. Tek renk örebilirsiniz. Ebruli iplerle , batik iplerle daha güzel olacaktır.

Yünlü iplikler kullanabilirsiniz. Ve aldığınız ipe uygun şiş. Şişe 140 ilmek atarak başlayın. 45 cm civarında 1 sıra düz örgü, 1 sıra ters örgü olarak örün. Ve sonra videodaki gibi dikin . Tüm işlem bu kadar. Kolay değil mi.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler