Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Atkı Örnekleri

Dalgalı örgü modellerinden güzel bir atkı örnekleri hazırladık. Bebek battaniyesi olarak, hırka modelleri olarak, bebek yelekleri olarak da örebilirsiniz. Artık ipleri değerlendirmek için de bu modeli örebilirsiniz. Etol şal modelleri, koltuk şalları olarak da örebilirsiniz. Çok amaçlı çok güzel bir model. Trabzanlar ve sık iğnelerle yapılıyor. Dalgalı örgü modelleri, zikzak örgü modellerinden zaman zaman bahsediyoruz. En güzel modelleri bulup yapılışı ile birlikte hazırlıyoruz. Atkı örnekleri olarak hazırladığımız modele benzer renkli kafesli bebek battaniyesi modeli kafesli olarak hazırlanan bir model. Tığ işi fular örnekleri yapılışında kullanılan çiçekleri az sonra paylaşacağımız modelde de kullanabilirsiniz. Zikzak dalgalı bebek battaniyesi örülüşü olarak ördüğünüzde kenar oyası olarak beğendiğiniz örnekleri kullanabilirsiniz.

Örgü Atkı Örnekleri

Atkı örneklerini istediğiniz uzunlukta örebilirsiniz. Modelin örmesi kolay. Sık iğne ve trabzan biliyorsanız rahatlıkla örebilirsiniz. Koton iplerle örgü paspas modellerinde bile kullanılabilir örnek. İstediğiniz tarz iplerle örebilirsiniz. Atkıyı örerken veya diğer örgülerinizi örerken 14 zincir ve katları +3 zincir çekerek başlayabilirsiniz. Resimlerdeki model için 126 zincir +3  ile  129 zincir çekilerek başlanmış.

129 zincir çektikten sonra ilk sırası sık iğne ile tamamlıyoruz. 2. tura 4 zincir ile başlayıp yanından devam ederek tığa 2 ip dolayarak 2 traban yapıyoruz. Daha sonra 2 tane trabzan, 1 tekli trabzan yapıyoruz. 4 sık iğne yapıyoruz. Devam ederek 1 tekli, 2 trabzan, 3 tığa 2 kez ip dolayarak trabzan yapıyoruz.

Örgü Modelleri Atkı 6

Örgü Modelleri Atkı 7

Örgü Modelleri Atkı 5

Bu şekilde istediğimiz boyutlara gelene kadar örgümüzü örüyoruz. Ve ortaya harika bir sonuç çıkıyor. Atkı örneklerinin uç kısımlarına ise örgü çiçek motifleri yapıyoruz.

Örgü Modelleri Atkı 8

Örgü Modelleri Atkı 3

Örgü Modelleri Atkı 4

Atkı Örnekleri 1

Atkı Örnekleri 7

Atkı Örnekleri 3

Atkı Örnekleri 2

Atkı Örnekleri

Atkı Örnekleri 4

Atkı Örnekleri 5

Atkı Örnekleri 6

Kaynak : https://shropshirescrappersuz.blogspot.com/2017/09/fruit-salad-wave-scarf-or-blanket.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler