Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Püsküllü Dalgalı Şal Yapılışı

Yine güzel bir proje ile karşınızdayız. Bu örneği bir farklı versiyonunu daha önce ayrıntılı yapılışı ile paylaşmıştık. Bebek battaniyesi olarak da örebilirsiniz. Bugün şal, boyunluk olarak kullanacağız. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde oldukça iyi bir örgü modeli. Püsküllü dalgalı şal yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. Benzer modelin adım adım yapılışına tığla çapraz örgüden ulaşabilirsiniz. Zikzak dalgalı bebek battaniyesi örülüşünden de tarife ulaşabilirsiniz. Hobi dünyasına ait daha fazla anlatım için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz. Zikzaklı örgü modelleri ördüğünüz zaman istediğiniz ölçüden biraz daha fazla zincir çekerek başlayabilirsiniz.  Zikzak olarak örüldüğü için biraz toplama yapabiliyor. Birazdan paylaşacağımız püsküllü dalgalı şal yapılışını değişik örgü modelleri soran takipçilerimiz uzun hırka modelleri olarak örebilirler. Güzel olur diye düşünüyorum. Daire şeklinde örüp örgü boyunluk modelleri olarak da kullanabilirsiniz.

Püsküllü Dalgalı Şal Nasıl Yapılır?

Daha önce bebek battaniyesi olarak ördüğümüz projeden şimdi de şal örüyoruz. Boyunluk olarak da kullanabilirsiniz. İstediğiniz ölçüde zincir çekerek başlayıp üzerine örneği kurabilirsiniz. Ördüğünüz renklere uygun püsküller yaparak püsküllü dalgalı şal yapılışını tamamlayabilirsiniz. Heme sizlere şemayı vererek anlatıma başlamak istiyorum.

Püsküllü Dalgalı Şal Yapılışı 28

Şemada daire zinciri, + sık iğneyi, uzun çizgi ise trabzanı temsil ediyor. Trabzan üzerinde bulunan çizgiler ise tığa kaç kez ip dolayarak trabzan yapmamız gerektiğini gösteriyor. 9 ve katları + 1 zincir çekerek başlayabilir ve örneği kurabilirsiniz. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. Şimdi fotoğrafları görelim.

Kaynak: http://crochetobjet.com/2016/09/09/fun-ripple-crochet-scarf-project-a-diy-kit/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler