Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Boyunluk Yapımı Resimli Anlatım

Boyunluk yapımı resimli anlatımlarla süper bir model hazırladık. Tığ işi örgü biliyorsanız bu modeli istediğiniz renk düzeninde örebilirsiniz. Evde bulunan yarım ipleriniz varsa boyunluk modelleri için kullanabilirsiniz. Deniz kabuğu örgü modelinden oluşan şık bir boyunluk. Sizlere çeşit çeşit şık, güzel, örmesi kolay şal modellerinden, boyunluk modellerinden bahsediyoruz. Geçtiğimiz günlerde sizlere dantel boyunluk nasıl örülür resimli olarak hazırlamıştık anlatımını. Harika bir model. Genç kızlarınız için örebilirsiniz. Örgü gül zinciri yapılışı da değişik bir model. Boyunluk, örgü fular modelleri olarak kullanabileceğiniz bir örnek. Kadın boyunluk yapımı, erkek boyunluk modelleri için ve daha fazlası önceki modelleri inceleyebilir ve bizi takip etmeye devam edebilirsiniz. Boyunluk yapımı resimli anlatım aşamalarına geçelim. İyi seyirler.

Tığ İşi Boyunluk Modelleri ve Yapılışı

Tığ ile 2 tur tekrarından oluşan güzel bir boyunluk tarifi. İstediğiniz boyutlarda ve istediğiniz renklerde örebilirsiniz. Tarçın rengi ve krem rengi ile örülmüş bir model göreceğiz. Gri sarı tonlarda, siyah beyaz renklerde de örebilirsiniz. Harika olacaktır. 5 mm tığla yünlü bir iplik ile örülmüş boyunluk.

Boyunluk yapımı resimli anlatımda örnek aşağıdaki gibi. İlk turda istediğimiz uzunlukta zincir çekiyoruz. Halka oluşturuyoruz. İsterseniz daha sonradan dikebilirsiniz. Zincirin üzerine aynı yere resimdeki gibi 1 trabzan, 2 zincir, 1 trabzan yapıyoruz. V trabzanlar.

Boyunluk Yapımı Resimli Anlatım

2. turda ise V lerin içine 3 trabzan, 2 zincir, 3 trabzan yapıyoruz. Deniz kabuklarımız oluşuyor.

Boyunluk Yapımı Resimli Anlatım 1

Ve tekrar 1. turdaki gibi V trabzanlar yapıyoruz.

Boyunluk Yapımı Resimli Anlatım 4

Şal istediğimiz boyutlara gelene kadar bu 2 turu tekrar ederek örüyoruz. İstediğimiz yerde renk değişikliği yapıyoruz. Ve ortaya harika bir boyunluk çıkıyor.

Boyunluk Yapımı Resimli Anlatım 2

Boyunluk Yapımı Resimli Anlatım 5

Boyunluk Yapımı Resimli Anlatım 6

Kaynak : https://crochetdreamz.com/crochet-cowl.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler