Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Şiş Örgü Baykuş Nasıl Yapılır?

Baykuş şapka yapılışını sizlerle daha önce paylaşmıştım. Atkıyı da aynı şekilde baykuşlu yaptık. Şapkanın yapılışına daha önceki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Örgü oyuncak modelleri sevenler için amigurumi baykuş yapımını da paylaştık. Örgü oyuncak severler tarafından tarifimiz çok beğenildi. Örgü baykuş motifi de paylaştık sizlerle. Birçok süslemenizde kullanacağınız çok güzel bir model. Tığ işi baykuş nasıl yapılır yazımızı inceleyerek sizde örgüleriniz için yapabilirsiniz. Ben videoda anlattığım baykuşu 20 ilmek üzerinde kurdum. Sizler yapmak istediğiniz modele göre ilmek sayısını ayarlayabilirsiniz. Teknik olarak yapılışı aynı. 3 farlı yerde ilmek değişimi yapılıyor. 10 ilmek üzerinden de kurabilirsiniz. Farklı sayıda da . Örmek istediğiniz örgü çeşidine göre ilmek sayılarını ayarlayabilirsiniz.

Örgü Baykuş Nasıl Yapılır?

Şiş örgü ile yapılmış baykuş modelini birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. Ben şapka yapımında kullandım. Örgü kazak modellerinde, yelek modellerinde, süveter ve diğer birçok örgü modelinizde kullanabilirsiniz. Saç örgüsünde olduğu gibi ilmeklerin yerlerini değiştirerek yapıyoruz. Gövde kısmı için pirinç örgü modelini kullanıyoruz. Zor gibi görünse de aslında kolay bir örgü. 3 yerde ilmek değişimi yaparak örgü baykuşumuzu yapıyoruz. Gövde kısmında, baş ve kulak kısmında ilmek değişimi yapıyoruz. Düz örgü, ters örgü pirinç örgüden oluşuyor model.

Örgü baykuş yapılışı videoda ayrıntılı bir şekilde gösterilmekte. Takıldığınız bir yer olursa sorabilirsiniz. Elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. İyi seyirler, bol hobili günler.

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Videolu, Şiş Örgü Baykuş Nasıl Yapılır?”
  1. Nurgül dedi ki:

    merhabalar size sormak istediğim bir şey vardı.baykuşlu bere yapım videosunda 1.27 dakikada ilmek değişimi yapılıyor 6.16 dakikada tekrar ilmek değişimi yapılıyor.İki kere mi ilmek değişimi olucak??

    1. Melek dedi ki:

      3 kez yapılıyordu ilmek değişimi. İlk olan gövde için, 2. olan baş için, 3 olan ise gözler için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler