Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Üçgen Dilimli Örgü Elbise Yapılışı

Kız bebekleri için çok hoş bir elbise yapılışı hazırladık. Türkçe videolu olarak hazırlanan üçgen dilimli örgü elbise yapılışını hemen örmeye başlayabilirsiniz. Torunlarınıza, çocuklarınıza videoyu takip ederek örebiliriz. Bebe yünleri, pamuklu iplerle elbiseyi örebilirsiniz. Mevsimlik olarak elbiseyi kullanabilirsiniz. Şiş örgü örneklerinden yakada desen uygulaması yapıyoruz. Diğer kısımlarda ise düz örgüler örüyoruz. Ama ajurlarla etek kısmında üçgen dilimler oluşturuyoruz. Buda elbiseye ayrı bir hava katıyor.

Örgü elbise modellerinden daha önce ördüğümüz elbiselerden bahsedelim. Yine şiş örgü ile örülmüş çok hoş bir model var. Bebek elbise modelleri. Kız çocuklarına, yeni doğan bebeklere çok yakışacak. Yakası saç örgülü jile yapılışı beğeneceğiniz muhteşem bir model. Son olarak tığ ile ördüğümüz elbiseden bahsedelim. Tığ işi yazlık bebek elbise yapılışı kat kat duran örneklerden. Hazırsanız üçgen dilimli örgü elbise yapılışını öğrenmeye geçelim.

Üçgen Dilimli Elbise Nasıl Örülür?

Yakasında ajur desenleri olan çok hoş bir elbisenin anlatımını hazırladık. Etek kısmı üçgen dilimlerden oluşuyor. Dilerseniz bu kısımlarda süslemeler yapabilirsiniz. El nakışı modelleri, kurdele nakışı, kanaviçe etamin örnekleri veya örgü aplike modelleriyle süslemeler yapabilirsiniz. Küçük süslemeler elbiseye yakışacaktır.

Üçgen Dilimli Örgü Elbise Yapılışı 1

Üçgen dilimli örgü elbise yapılışı tamamlandığında yukarıdaki gibi çok güzel duruyor. Yakasındaki ajurlu örnek muhteşem duruyor. O halde son olarak videoya geçelim ve yeni model elbisenin yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler