Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Çiçekli Kare Motif Yapılışı

Kare motif modellerine, örgü modelleri ve yapılışlarına yepyeni bir motifin yapılışını ekliyoruz. Yeni çiçekli kare motif yapılışı. Yepyeni modellerimizi örerken, yeni tasarımlarımızı yaparken bu güzel modeli kullanacak şahane tasarımlar oluşturacağız. Yazlık örgü modelleri, bebek battaniyeleri, örgü hırka modelleri, örgü şallar, dantel runner modelleri, örgü çanta modelleri gibi daha burada saymadığımız sayamadığımız birçok modelde kullanabiliriz. Tek renk çiçekler oluşturabiliriz. Veya rengarenk çiçeklerle kare motifler örebiliriz. Özellikle renk renk örülmüş bebek battaniyeleri çok güzel olacak. Motifin dış kısmında bulunan çerçeveyi de istediğiniz gibi büyütebilirsiniz. Yeni çiçekli kare motif yapılışına geçmeden önce daha önce ördüğümüz kare motiflerden bahsedelim.

Bu paragrafta daha önce ördüğümüz kare motif modellerinden bahsedeceğiz. Kare motifleri tek başına kullanabileceğiniz gibi farklı modellerle de birleştirebilirsiniz. Çeşitli tığ işi örneklerle birleştirebilirsiniz. Yelekler, şallar veya hırka, runner örerken motifle başlayıp ilerleyen kısımlarda düz örnekleri kullanabilirsiniz. Mesela kabartmalı kare motif yapımı yeni ve çok güzel ağır bir motif. Tığla kare motif yapımında ise hazır saten kurdele gülleri kullanmıştık. Rokoko güller, tohum işi çiçeklerde yapabilirsiniz. Daha fazla kare, yuvarlak örgülerin anlatımına mimuu.com dan ulaşabilirsiniz. Şimdi yeni çiçekli kare motif yapılışını öğrenelim.

Çiçekli Kare Motif Nasıl Örülür?

Kırmızı olsun 3 fazla olsun. Çiçekli kare motife çok yakışmış. Bu güzel modelle hırkalar, yazlık örgüler çok güzel olur. Örgü büstiyerler yapabilirsiniz. Yazlık bluzlar örüp alt etek ucunda motifleri üst kısımlarda düz örnekleri kullanabilirsiniz.

Yeni Çiçekli Kare Motif Yapılışı

Yeni Çiçekli Kare Motif Yapılışı 2

Her renk düzeniyle çok güzel duracak bir motif. O halde hemen anlatıma geçelim. Yeni çiçekli kare motif yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler