Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Şemalı Şal Modeli Yapılışı

Örgü şal modellerinden yepyeni bir örnek. Çok şık çok zarif. Hemen örüp kullanmak isteyeceğiniz tariflerden. İp seçimi oldukça güzel. Örgü şal modelleri yapılışı pembe tonlarını barındıran renk geçişli bir iplikle örülmüş. Sizde alize ipler, keten iplerle şalı örebilirsiniz. Göz kamaştıran şaldan birazdan bahsedeceğiz. Şal aslında bildiğimiz örgü teknikleriyle örülüyor. İp seçimi sanki farklı bir modelmiş gibi durmasını sağlamış. Basit ama şık şal tarifi örgülerimizde ip seçimlerinin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Sizlere şişle öreceğiniz harika bir şal tarifi daha önermek istiyorum. 2 renkli yapraklarla yapılmış model. Selanik şal modelleri. Selanik şal nasıl örülür önceki tariflerden bulabilir keyifle örebilirsiniz. Tığ işi şemalı şal modeli yapılışının sizlere pdf dosyasını da hazırladık. Orada tüm detaylarıyla hazırlanmış. Oradan da takip ederek tığ işi şalı rahatlıkla örebilirsiniz. Şal bittiği zaman gerdirme işlemi yapıyoruz. Şal gerdirme nasıl yapılır hemen detaylarıyla aşağıdaki videoda bulabilirsiniz. Şimdi en yeni örgü şal modellerinin anlatımına geçelim.

Tığla Şal Nasıl Örülür?

3,5 mm tığ ve dantel ağırlıklı iplerle örülmüş bir şal. Keten iplerle de çok güzel durur. Yün dantel ipleri, pamuklu dantel ipleri düşünebilirsiniz. Modelde % 100 merinos yünü dantel ipi kullanılmış. Şal 150 cm genişliğinde 70 cm yüksekliğinde. Sizde istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz.

İlk olarak şalımızın pdf dosyasını görelim. Sonra ilk şemayla anlatıma başlayalım.

tığ işi şemalı şal pdf

Tığ İşi Şemalı Şal Modeli Yapılışı 4

  1. turda sihirli halka içine 6 zincir çekip son zincire batarak trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekiyor ve 1 trabzan daha yapıyoruz. 2 zincir çekip 1 trabzan daha yapıyoruz. Tekrar 1 zincir çekiyor 1 trabzan, 2 zincir, 1 trabzan yapıyoruz.
  2. turda ise 6 zincir çekip zincir dibine 1 trabzan yapıyoruz. Şimdi 2 trabzan, 2 zincir, 2 trabzan yapıyoruz. Devam ederek 1 trabzan, 2 zincir, 1 trabzan yapıyoruz.
  3. turda 2 trabzan, 2 zincir, 2 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekiyoruz. Şimdi yuvaya 2 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. Daha sonra 1 zincir çekip aynı yere 5li fıstık yapıyoruz. 1 zincir çekiyor 2 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte topluyoruz. 1 zincir çekip diğer yuvaya geliyoruz. 1 trabzan, 2 zincir, 1 trabzan yapıyoruz.

İlk 3 tur bu şekilde yapılıyor. Devamına üstteki şemadan ve aşağıdaki şemalardan göz atabilirsiniz.

Tığ İşi Şemalı Şal Modeli Yapılışı 5

Tığ İşi Şemalı Şal Modeli Yapılışı 6

Sıra geldi tığ işi şemalı şal modeli yapılışının bitmiş halini görmeye.

Tığ İşi Şemalı Şal Modeli Yapılışı 7

Tığ İşi Şemalı Şal Modeli Yapılışı 2

Tığ İşi Şemalı Şal Modeli Yapılışı

Tığ İşi Şemalı Şal Modeli Yapılışı 3

Tığ İşi Şemalı Şal Modeli Yapılışı 1

Tığ İşi Şemalı Şal Modeli Yapılışı 8

Şal gerdirme nasıl yapılır merak ediyorsanız hemen altta bulunan videoyu izleyebilirsiniz.

Kaynak : https://www.ravelry.com/patterns/library/julija

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler