Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Aplike Baykuş Yapılışı

Baykuşun her türlüsünü yaptık. Amigurumi baykuş anahtarlık tarifi yaptık. Videolu dıy baykuş ve penguen yastık yapılışı yaptık. Videolu örgü baykuş şapka yapılışı yaptık. Baykuş pasta yaptık. Keçe baykuş yapılışı hazırladık. Ve şimdi ördüğünüz örgüleri süsleyecek örgü baykuş aplike yapılışına. Örgü hırka modellerinize, örgü bebek yelek modellerinize, örgü bebek battaniyesi modellerine renk katacak. Hadi hazırlayın ipleri başlıyoruz.

Tığ İşi Baykuş Nasıl Yapılır ?

Malzemeler

  • Pembe, beyaz, sarı iplik
  • Tığ
  • Makas
  • İğne
  • Gri dikiş ipliği

Örgü Aplike Baykuş Yapılışı 6

Sarı iplikle 4 zincir çekip halka oluşturalım. İçine 3 zincir çekerek başlayıp 11 trabzan yapalım. İpi sabitleyip keselim.

Örgü Aplike Baykuş Yapılışı 5

Beyaz ipimizi trabzanın arasından sabitleyelim. 3 zincir çekelim. Aynı yere 2 trabzan daha yapalım.1 zincir çekip  diğer trabzanın arasına atlayıp 3 trabzan daha yapalım. Sıra sonuna kadar aynı işleme devam edelim.

Örgü Aplike Baykuş Yapılışı 7

Pembe renkli ipe geçelim. Yuvalardan birinde ipimizi sabitleyelim. 3 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. Zincir çekmeden diğer yuvaya atlayıp 4 trabzan daha yapalım sıra sonuna kadar aynı işleme devam edelim.

Örgü Aplike Baykuş Yapılışı 8

Diğer turda aynı renkli iple devam ederek her bir trabzan üzerine batarak turu trabzan yaparak tamamlayalım.

Örgü Aplike Baykuş Yapılışı 3

Devam ederek 3 zincir çekelim ve yanından örerek 17 trabzan yapalım.

Örgü Aplike Baykuş Yapılışı 1

5 zincir çekip dönelim. Yanına tığa iki kez ip dolayarak trabzan yapalım. Aynı şekilde yanına bir trabzan daha yapalım. Sonra devam ederek 3 trabzan yapalım. 2 tekli trabzan , 2 sık iğne yapalım. Sonra tekrar 2 sık iğne, 2 tekli trabzan, 3 trabzan, 2 tığa iki kez ip dolayarak trabzan yapalım. 5 zincir çekip sık iğne ile batalım.

Örgü Aplike Baykuş Yapılışı 2

Baykuşun üzerine beyaz iplikle gözleri yapıp dikelim. Üzerine siyah iplikle göz bebeklerini işleyelim. Sarı iplikle gagasını yapalım. Gözler için sihirli halka içine 10 tekli trabzan yapalım.

Örgü Aplike Baykuş Yapılışı 4

Kulak köşelerine püskül takip örgü baykuşu bitirelim. Çok sevimli oldu.

Örgü Aplike Baykuş Yapılışı

Kaynak : guidecentral

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler