Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Renkli Kafesli Bebek Battaniyesi Modeli

Yine farklı bir model. Tığ işi bebek battaniyesi modeli. Renkli bebek battaniyesi modeli. Dolgularla yapılmış. Dikdörtgen şal modeli olarak örebilirsiniz. Battaniye olarak örebilirsiniz. Mevsimlik hırka olarak örebilirsiniz. Çok amaçlı bir örgü. Diğer bebek battaniyesi modellerimizi de incelemeden geçmeyin.

Renkli Tığ İşi Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür ?

  • Pamuklu iplik
  • 3.5 numara tığ
  • Makas

Renkli Kafesli Bebek Battaniyesi Modeli

Yapmak istediğimiz uzunluktan biraz daha fazla (yaklaşık olarak 20 zincir ) zincir çekelim.

Renkli Kafesli Bebek Battaniyesi Modeli 3

Her bir zincirin üzerine trabzan yapalım.

Renkli Kafesli Bebek Battaniyesi Modeli 7

Farklı renkte ipe geçelim. İlk sıranın başına ipimizi sabitleyelim. Daha sonra 2 zincir çekelim. Yanındaki trabzan üzerine sık iğne ile batalım. 1 zincir çekip 1 zincir atlayalım. Ve trabzan ile batalım. 1 zincir çekip 1 zincir atlayıp tığa iki ilmek dolayıp trabzan yapalım. Tekrar 1 zincir çekelim. 1 zincir atlayalım ve tığa 3 ilmek alıp trabzan yapalım.

Renkli Kafesli Bebek Battaniyesi Modeli 10

Şimdi ördüğümüz şeklin tam tersi olarak örelim. Aralarda 1 zincir çekmeyi unutmayalım. Dalgalı kısım bittikten sonra yan yana resimdeki gibi 3 sık iğne yapalım ve Aynı şekilde sıra sonuna kadar örmeye devam edelim.

Renkli Kafesli Bebek Battaniyesi Modeli 8

İpliği koparmadan devam edelim. 1 zincir çekip dönelim. Bu turda sık iğne örüyoruz. 1 trabzan tepesine bir zincir içine olacak şekilde sıra sonuna kadar sık iğne yapıyoruz.

Renkli Kafesli Bebek Battaniyesi Modeli 2

Renkli Kafesli Bebek Battaniyesi Modeli 1

Yine farklı bir renge geçip sık iğne örelim. Her bir sık iğnenin üzerine bir kez batıyoruz.

Renkli Kafesli Bebek Battaniyesi Modeli 4

Aynı renkli iplikle devam ediyoruz. 5 zincir çekip yanına tığa 3 ilmek dolayıp trabzan yapıyoruz. 1 zincir atlayıp 1 zincir çekip yanına tığa iki ilmek alıp trabzan yapıyoruz. Tekrar 1 zincir çek 1 zincir atla ve 3 sık iğne yapalım.

Renkli Kafesli Bebek Battaniyesi Modeli 6

Şimdi trabzanlarla yaptığımız kısmı tekrar ederek bu turu örüyoruz. Ve yine aynı renkli iplikle üzerine bir sıra sık iğne örüyoruz.

Renkli Kafesli Bebek Battaniyesi Modeli 5

Farklı renklere geçip aynı işlemleri tekrar ederek örüyoruz. İstediğimiz boyutta olana dek. Çok şık bir örgü modeli. Yazlık bebek battaniyesi çok güzel olur. Kış aylarındayız ama yaza hazırlık olarak örebilirsiniz.

Renkli Kafesli Bebek Battaniyesi Modeli 9

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler