Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Koltuk Şalı Yapılışı

Bebek battaniyesi, hırka modelleri gibi örgülerinizde de kullanacağınız kolay bir model. Tığ işi koltuk şalı yapılışı şemalı anlatımı. Bebek battaniyesi modellerinde beğendiğiniz örnekleri koltuk şalı olarak örebilirsiniz. Motifli örgüler kullanacağınız gibi düz olarak örülen örgüleri de kullanabilirsiniz. Değişik birçok örneğimiz mevcut. Birazdan paylaşacağımız model kolay bir örnek. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla örebilirler. Bebeklerine battaniye modelleri olarak, yatak örtüsü modelleri olarak, koltuk şalı olarak örebilirsiniz. Videolu victoria bebek battaniyesi nasıl yapılır sizlere dana önce bahsetmiştik. Çok güzel bir örnek. Bu güzel örneği koltuk şalı olarak örüp kullanabilirsiniz. Tabi kıyabilirseniz. Sekizgen battaniye modeli yapılışı da süper bir model. Evde kalan ipleri değerlendirmek için oldukça iyi bir fikir. Renkli bebek battaniyesi yapılışı örneğinde de kalan iplerinizi değerlendirebilirsiniz. Gelelim şimdi kolay olan örneğin ayrıntılı yapılışına.

Örgü Koltuk Örtüsü Nasıl Yapılır?

Zincir ve trabzandan yapılan oldukça kolay bir örnek. Tığ işi koltuk şalı yapılışı uzun hırka modellerinde, örgü pareo modellerinde de kullanabilirsiniz. Şimdi şemayı görelim.

Tığ İşi Koltuk Şalı Yapılışı 5

Uzun çizgiler trabzan, daire zincir anlamına geliyor. Aynı renk iple birde tabure kılıfı örebilirsiniz. Önce zincir çekerek başlıyoruz. Zinciri istediğiniz uzunlukta çekerek başlayabilirsiniz. Tabure kılıfının ve battaniyenin kenarına en son saçak ekliyoruz. Saçakları aşağıdaki gibi yapabilirsiniz.

Tığ İşi Koltuk Şalı Yapılışı 1

Tığ İşi Koltuk Şalı Yapılışı

Örgünüz bittiğinde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Tığ İşi Koltuk Şalı Yapılışı 4

Tığ İşi Koltuk Şalı Yapılışı 3

Tığ İşi Koltuk Şalı Yapılışı 2

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/vyazhem-kryuchkom-nakidku-dlya-kresla/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Tığ İşi Koltuk Şalı Yapılışı”
  1. rahşan avcı dedi ki:

    merhaba ip hakkında bilgi verirmisiniz?

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba. Pamuklu ipler kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler