Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçek Desenli Bebek Battaniyesi

Kenarı örgü ponponlarla süslenmiş çok güzel bir model daha. Bebek battaniyesi olarak yapabileceğiniz çok güzel bir model. Tığ işi ponpon kenar yapılışını daha önce sizlere ayrıntılı bir şekilde göstermiştik. Kenar oyası modelleri için önceki yazılarımızı inceleyerek kolayca yapabilirsiniz. Bebek battaniyesi modellerine her gün yeni bir model daha ekliyoruz. Çiçekli modeller çok tercih ediliyor battaniyelerde. Aynı modeli kırlent modelleri olarak da yapabilirsiniz. Popcorn örgü modelleri battaniyelerde çok kullanılıyor. Popcornla yaptığımız bir güzel model daha anlatacağız birazdan. Çiçek motifli battaniye nasıl yapılır birçok örneği sitemizde bulabilirsiniz. Daha fazla anlatımlı bebek battaniyesi için mimuu.coma bekleriz.

Motifli Bebek Battaniye Modelleri Anlatımlı

Bebek battaniyesi yapılışında mavi beyaz çok güzel bir örnek var sırada. Mavinin iki tonu kullanılmış. Açık mavi ve koyu mavi. Ve birde beyaz iplik. Mavi iplikleri pembe iplikle değiştirerek de örebilirsiniz. Farklı renklerde de. Motiflerin yapılışına sihirli halka ile başlıyoruz. Dilerseniz önce şemaları görelim.

Çiçek Desenli Bebek Battaniyesi 6

Çiçek Desenli Bebek Battaniyesi 5

Çiçek Desenli Bebek Battaniyesi 7

Çiçek Desenli Bebek Battaniyesi

Şemada x ler sık iğne, uzun çizgiler trabzan, daireler zincir anlamına geliyor. Şema ile aklınıza takılan bir konu olursa çekinmeden sorabilirsiniz. Battaniye için pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Yine bebe yünleri kullanabilirsiniz. Battaniye için genelde 90 x 90 cm ölçüleri kullanılıyor. Dilerseniz boyutları büyütebilir veya küçültebilirsiniz. Şimdi battaniyemiz bittiğinde nasıl görünüyor ona bakalım.

Çiçek Desenli Bebek Battaniyesi 2

Çiçek Desenli Bebek Battaniyesi 4

Çiçek Desenli Bebek Battaniyesi 3

Çiçek Desenli Bebek Battaniyesi 1

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/nezhnyiy-detskiy-pled-tsvetochnyimi-motivami/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler