Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Zigzag Örgü Modeli

Evde kalan ipleri değerlendirmek için zikzak battaniye yapımı en güzel örneklerden. Tığ işi zigzag örgü modelinin ölçülerini istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Tek kişilik battaniye modelleri olarak, örgü yatak örtüsü modelleri olarak, bebek battaniyesi olarak örüp kullanabilirsiniz. Renk renk örmek için ideal bir model. Zikzak battaniye modellerinin değişik örneklerinden bahsettik. Şimdi onlara değinelim. Fıstıklı zikzak örgü modeli yapılışı şahane bir örnek. Püsküllü zikzak battaniye ise her zikzak battaniyeye uygulayacağınız bir örnek. Ajurlu olarak ördüyseniz battaniyenizi ve değişiklik yapmak istiyorsanız püskül ekleyebilirsiniz. Anlatımlı zikzak battaniye yapımı ise çiçekli bir örneği andıran bir tarif.

Zikzak Battaniye Nasıl Yapılır?

Zikzak battaniye keyifli örülüyor. Zevkli bir model. İstediğiniz ölçülerde örerek battaniye yapabilirsiniz. Örgü diz battaniyesi olarak örebilirsiniz. Tığ işi zigzag örgü modeli yapılışını sizlere videolu olarak hazırladık. Videoda model çok güzel anlatılmakta. Arka ilmeklere batarak ördüğümüz modeli isterseniz normal olarak da batarak örebilirsiniz. Zikzak battaniyeyi örerken araya farklı zikzak örneklerini de ekleyebilirsiniz. 2 -3 zikzak örneği birleştirilerek örülen battaniyeler de çok güzel duruyor.

Modeldeki ipleri çok seviyorum. Ama maalesef şuan bildiğim kadarı ile Türkiye’de yok. % 100 pamuklu bir iplik. Benzer iplerle örebilirsiniz. Uzun renk geçişli iplerle veya her turda renk değiştirerek veya 2 -3 turda renk değiştirerek örebilirsiniz. Şimdi battaniye modelinin son haline bir göz atalım. Kenarlarında püsküller ile süslenmiş bir battaniye.

Tığ İşi Zigzag Örgü Modeli 2

Tığ İşi Zigzag Örgü Modeli

Tığ İşi Zigzag Örgü Modeli 1

Tığ İşi Zigzag Örgü Modeli 3

Tığ İşi Zigzag Örgü Modeli 5

Tığ İşi Zigzag Örgü Modeli 4

Tığ İşi Zigzag Örgü Modeli 6

Şimdi bu güzel battaniyenin nasıl örüldüğünü izleyelim. Kolay ve çok güzel duruyor. Birbiri ile uyumlu renklerle, gökkuşağı renkleri ile severek örebilirsiniz.

Kaynak : https://newleafdesigns.nl/2018/06/23/chevrainbow-blanket-free-crochet-pattern/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler