Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Anlatımlı Zikzak Battaniye Yapımı

Zikzak battaniye modellerinden sizlere güzel bir örnek hazırladık. Yapılışını ayrıntılı bir şekilde bulacaksınız. Hem yazılı olarak , hem şemalı olarak, hemde resimli olarak. Zikzak battaniye örneklerinden sizlere en yeni modelleri bulup ayrıntılı bir şekilde yapılışlarını hazırlamıştık. Sık iğneli zikzak bebek battaniye yapılışı, zikzak bebek battaniyesi yapılışı ve zikzak dalgalı bebek battaniyesi örülüşü sadece bunlardan birkaç tanesi. Bu modellerimiz arasına yepyeni bir bebek battaniyesi modelleri daha ekliyoruz.

Zikzak Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Önce battaniyenin şemasını verelim. Şemadan takip etmek isteyenler için. Şemada daireler zinciri, uzun çizgiler trabzanı,uzun çizgiler üzerinde bulunan çizgiler tığa kaç kez ip dolamanız gerektiğini ,  x lar ise sık iğneyi temsil ediyor.

Anlatımlı Zikzak Battaniye Yapımı

Battaniye için 32 ve katları +11 zincir çekerek başlayalım.

1.tur : 13. zincir üzerine aynı yere 9 trabzan yapalım. 1 zincir çekip 10 . zincir üzerine aynı yere 9 trabzan yapalım. Bu işlemi 2 kez daha tekrar edelim. 9 zincir çekelim. 2. zincir üzerine aynı yere 9 trabzan yapalım. 4 kez 1 zincir çekip 10. zincir üzerine 9 trabzan yapalım. 9 zincir çekip 2. zincir üzerine 9 trabzan yapalım. Bu işlemleri sıra sonuna kadar tekrar edelim. Son sıraya gelince 5 zincir çekip tığa 4 kez ip dolayıp trabzan yapalım.

2.tur :  3 zincir çekerek başlayalım. Aralarda 1 zincir çekerek 11 trabzan yapalım. ( 2 tane 9 trabzanlı grubun üzerinden devam edeceğiz. ) Hiç zincir çekmeden 3. 9lu trabzan grubunun 5.ne batarak yine aralarda 1 zincir çekerek 11 trabzan yapalım. Şimdi aynı kaldığımız yerden devam ederek ( bir önceki turda yaptığımız 9. zincirli yuvadayız ) aralarda 1 zincir çekerek 11 trabzan yapalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar örmeye devam edelim.

İlk iki turun yapılışını sizlere detaylı bir şekilde şemadan çıkartarak vermeye çalıştım. Kalan kısımları şemadan yapabilirsiniz. Şimdi resimli olarak nasıl yapıldığını görelim.

Anlatımlı Zikzak Battaniye Yapımı 1

Anlatımlı Zikzak Battaniye Yapımı 2

Anlatımlı Zikzak Battaniye Yapımı 3

Anlatımlı Zikzak Battaniye Yapımı 4

Anlatımlı Zikzak Battaniye Yapımı 5

Anlatımlı Zikzak Battaniye Yapımı 6

Anlatımlı Zikzak Battaniye Yapımı 7

Anlatımlı Zikzak Battaniye Yapımı 8

Anlatımlı Zikzak Battaniye Yapımı 9

Kaynak : http://mypicot.com/2059.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler