Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

2 Renkli Altıgen Motif Yapılışı

Bebek battaniyesi modellerinde kullanacağımız yepyeni bir motifin yapılışını hazırladık. Motifin yapılışı için sadece 2 renk kullanıyoruz. Ve motifleri birbirine eklediğimizde ortaya muhteşem bir düzen çıkıyor. Bebek battaniyesi veya birçok modelin yapılışında kullanacağımız kolay tığ işi motiflerden. Örgü yastıklar, örgü paspaslar, örgü hırkalar, örgü yelekler, çeşitli bebek örgü modelleri… Hepsini örebiliriz. Mesela motifin yapılışında siyah beyaz renkleri kullanabiliriz. Çok güzel bir düzen oluşur. 2 renkli altıgen motif yapılışında istediğiniz renk düzenini kullanabilirsiniz.

Bebek battaniyelerinde birkaç yeni modelden bahsedelim. Daha sonra yeni tığ işi motif modellerinin yapılışını öğreniriz. Yine motifli bir örnekten bahsedecek olursak kuzulu örgü modellerinden bahsedebiliriz. Mesela popcorn kuzulu motif yapılışı son paylaştığımız örnekler arasında. Çok güzel tığ işi battaniye modelleri örebilirsiniz. Tığ ile kare motif yapımı tek renk veya iki renkli olarak öreceğimiz diğer motiflerden. Ümmiye Teyzenin battaniye örneği yapılışı ise parça ipleri değerlendirdiğimiz modellerden. Daha fazlası için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi 2 renkli altıgen motif yapılışını öğrenelim.

2 Renkli Altıgen Motif Nasıl Örülür?

Bebek battaniyesinde ve daha birçok modelin yapılışında kullanacağımız kolay bir örnek hazırladık. Tek bir motif örüyoruz. Ama bütüne bakıldığında sanki 2 -3 motifin birleşiminden oluşmuş gibi duruyor. 1 yuvarlak 1 de yıldız motif varmış gibi. Aslında tek 1 tane motif.

2 Renkli Altıgen Motif Yapılışı

İşte motifi ördüğümüzde yukarıdaki gibi duracak. O halde hemen anlatıma geçelim. Bakalım 2 renkli altıgen motif yapılışı nasılmış.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler