Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şiş ile Kolay Örgü Modelleri

Bebek örgü modellerinde ve birçok örgüde kullanacağınız çıtı pıtı bir örgü modeli. Şiş ile kolay örgü modellerini bebek yelek modellerinde, battaniye modellerinde kullanabilirsiniz. Şapka modelleri ve atkı modelleri içinde uygun bir örnek. Hırka modelleri içinde kullanabilirsiniz. Daha önce sizlere aynı bu tarzda kolay ve şık modelleri paylaşımlarımız olmuştu. Ekin başağı örgü modeli yapımı çok güzel bir örnek. Bebek örgülerine çok yakışacak bir örnek. Çitlembik örgü modeli nasıl yapılır bahsetmiştik. Yine bebek örgülerine çok yakışan bir model. Ahududu örgü modeli yapılışını da yine birçok örgüde kullanabilirsiniz. Hırkalarda, şapkalarda ve bebek yeleklerinde çok kullanılıyor ve çok şık duruyor. Şimdi en az onlar kadar güzel şiş ile kolay örgü modelleri yapılışı var.

Şiş İle Örgü

Şiş ile kolay örgü modellerinin birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. Bayan yelek, anne yelek modellerinde de kullanabilirsiniz. Model 4 ve katları +1 ilmek atarak oluşuyor. Ve 2 tur tekrarı ile örneği kuruyoruz. 1 ilmek düz örüyoruz. 3 ilmeği şişimize alıp şişten çıkartmadan içinden  3 ilmek çıkartıyoruz. 1 ilmek düz örüyoruz. Aynı işlemleri sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz. 2. tura geldiğimizde tüm ilmekleri ters örüyoruz.

Şiş ile Kolay Örgü Modelleri

Şiş ile örgü modelleri kolay örneğimiz bu 2 turun tekrarından oluşuyor. İstediğiniz örgü modelleri boyutlarına ulaşana kadar turları tekrar ederek örüyoruz. Şimdi örneğin nasıl yapıldığını videolu olarak görelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler