Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ekin Başağı Örgü Modeli Yapımı

Birçok örgü modelinde kullanacağınız çok güzel bir örnek. Özellikle bebek örgü modellerine çok yakışmaz mı ne dersiniz. Bebek yelek modellerinde, hırka modellerinde, şapka modellerinde, battaniye modellerinde kullanabilirsiniz. Bebek örgü modellerine ahududu örgü modeli yapılışı da çitlembik örgü modeli de çok yakışır. Çitlembik örgü modeli nasıl yapılır daha önce videolu olarak göstermiştik. Bebek örgülerinizde kullanabilirsiniz. Erkek bebekler içinde kız bebekler içinde kullanacağınız çıtır çıtır bir model. Yapılışı da kolay bir örnek. Örgü süveter modellerinde, saçaklı örgü süveter yapılışında örnek olarak kurabilirsiniz bu modeli. Model fikirlerini bu şekilde çoğaltabiliriz. Aklıma gelenler şimdilik bunlar. Sizler çoğaltabilirsiniz fikirleri. Başaklı örgü modellerinin birçok farklı model paylaştık. Şimdi onlar kadar güzel ekin başağı örgü modeli yapımı var sırada. Hazırsanız başlayalım.

Ekin Başağı Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Ekin başağı örgü modelini beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. Ve kullanacağınız ipe göre şiş ölçülerini tercih edebilirsiniz. Örgülerinizde ilmek hesaplamayı 6 ve katları + kenar ilmekleri olarak hesaplayabilirsiniz.

Ekin Başağı Örgü Modeli Yapımı

Ekin Başağı Örgü Modeli Yapımı 1

Modeli kurarken ilk sırada kenar ilmeklerini ördükten sonra 5 ters , 1 düz olarak örüyorsunuz . Arka sıraya gelince ilmekler göründüğü gibi yanı 5 düz 1 ters olarak örüyorsunuz. 6 sıra olana kadar bu şekilde örmeye devam ediyoruz. 6 sıra olduktan sonra modeli oluşturuyoruz. Ön sırada yine 5 ters örüyorsunuz. 1 düzün içinden en alt sıradan batıp ilmek alıp uzatalım. Uzattığımız ilmeği kaymaması için elimizle tutalım. 5 ilmek toplayalım. Daha sonra şişteki ilmeği ipi öne alarak ters örelim. Sağ şişteki ilmeklerden ilk çıkarttığımız ilmeği önündeki ilmeklerin üzerinden atlatıyoruz. Sırasıyla diğer ilmekler içinde aynı işlemi uyguluyoruz. Örnek bu şekilde yapılıyor. Başaklar birbiri arasına geliyor. Şimdi örnek nasıl yapılıyor videolu olarak görelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler