Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

3 Renkli Örgü Modeli Yapılışı

Şimdiye kadar sizlere iki renkli örgü modelleri yapılışı vermiştik. Üç renkli örgü modeli paylaşımımız olmamıştı daha önce. Çok güzel bir model buldum. Erkek çocuk kazak modellerine , kız çocuk örgü modellerine yakışacak bir örnek. Battaniye modelleri de yapabilirsiniz. Değişik örgü modelleri arayanlar için uygun , yapılışı kolay bir model. Şapka modelleri, atkı modelleri de yapabilirsiniz.

3 Renkli Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Modeli ilk gördüğümde tunus işi örgü modeli sandım. Ama yakından incelediğimde şiş örgü modeli olarak yapılmış. Güzel bir örnek. Yapılışını ayrıntılı bir biçimde görme vakti.

1.tur : 2 ilmeği düz olarak örelim. Şişe 2 kez ip dolayalım. 2 ilmek düz olarak örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

2.tur : İlk ilmeği ters olarak örelim. 2. ilmeği düz olarak örelim. Doladığımız ilmeği şişten çıkartalım. Sonraki ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Sıra sonuna kadar 1 düz ör, doladığını şişten çıkart, sonraki ilmeği örmeden diğer şişe al olarak devam edelim.

3.tur : İlk ilmeği düz olarak örelim. Bir önceki turda örmeden aldığımız ilmeği tekrar örmeden diğer şişe alalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

4.tur : İlk ilmeği ters olarak örelim. 2. ilmeği düz örelim. Bir önceki turda örmeden aldığımızı tekrar örmeden diğer şişe alalım. Sıra sonuna kadar 1 düz , 1 örmeden al olarak devam edelim.

5.tur : Yeni rengimize geçiyoruz. 3 ilmek düz olarak örüyoruz. Şişe 2 ilmek dolayıp 2 ilmek düz olarak örüyoruz.

Modelin yapılışı bu şekilde arkadaşlar. Uzattığımız yani örmeden aldığımız ilmekleri birbiri arasına gelecek şekilde ayarlıyoruz.

3 Renkli Örgü Modeli Yapımı Viedo

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler