Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığla Saç Örgülü Şapka Yapılışı

Tığ işi lastik modelleriyle başlayıp üzerine sevdiğimiz tığ işi örgü modellerinden örneklerle şapkamızı örüyoruz. Tığla saç örgülü şapka yapılışı çok şık modellerden. Şapkayı tamamladığımızda kürk ponponlarla süslüyoruz. Dilerseniz aynı iple ponpon yaparak da tamamlayabiliriz. Daha önce tığ işi saç örgüsü nasıl yapılır paylaştığımız tarifler arasındaydı. Saç örgülerini şiş örgü modelleriyle çok yaptık. Bugün tığla örüyoruz. Ve en güzel modelleri, tasarımları oluşturuyoruz. Bere modelleri olarak örüp kız çocukları için genç kızlar için yetişkin bayanlar için örebileceğimiz modellerden. Örgü bere yapımı için sevdiğiniz ipleri sevdiğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Örgü fıstık modelleriyle, saç örgüsü modelleriyle ördüğümüz zarif şapkanın anlatımına geçelim.

Saç Örgülü Şapka Nasıl Örülür?

Lastikle başlayıp üzerini dilediğimiz örnekle şekillendireceğimiz bir şapka. 5 mm tığla örülen bir şapka. 5 mm tığlara uygun ipler seçebilirsiniz. İnce ipleri 2 kat 3 kat yaparak kullanabiliriz. Tığ işi saç örgüsüyle yapılmış modeli örgü boyunluk modellerinde de kullanabilir şapkayla boyunluğu takım olarak yapabilirsiniz.

Tığla Saç Örgülü Şapka Yapılışı

Şapkada saç örgü, fıstık, trabzanlar kullanıyoruz. Önce lastiği örüyoruz. Lastiği kenar kısımlarından birleştirerek halka oluşturuyoruz. Sonra üst kısmı örmeye başlıyoruz. Tığla saç örgülü şapka yapılışı için detaylı videoya geçelim. İyi seyirler.

 

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler