Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fıstıklı Bere Yapımı

Bere modellerinden güzel bir örnek ile devam ediyoruz. Fıstıklı bere yapımı. Keyifle öreceğiniz. Çocuklarınızın çok seveceği bir bere. Evde kalan ipleri değerlendirmek, kullanmak içinde çok güzel bir örnek. Şapka modelleri arıyorsanız ahududu örgü modeli yapılışınden de çok güzel bere ve boyunluk modeli oluyor. Bebek örgülerinde bu örneği çok kullanıyoruz. Biraz ip yiyen bir örnek. Fıstıklı bere boyunluk yapımını çocuklarınıza keyifle örebilirsiniz. Şimdi keyifle öreceğimiz örneğin yapılışına geçelim.

Fıstıklı Şapka Yapılışı

Bugün lif severlerin daha çok beğenip öreceği fıstıklı bere yapımı  modelinin anlatımını sizlere hazırladık. Kışa hazırlık olarak  küçük hanımlara küçük beylere özel rengarenk yapabileceğiniz bu harika bereyi sizlerle paylaşmak istedik. Yapımında lif ipi de kullanabileceğiniz beremizi iki numara tığ ile örebilirsiniz. Ama modeli bebe yünü ile örerseniz daha kullanışlı olacağını da hatırlatmak isteriz. Yapacağınız kişinin baş çevresi kadar fıstık çekiyoruz ve bir fıstık aralıklarla örüyoruz. Daha sonra boşluk bıraktığımız fıstıktan birleştirmesini yapacağız. Beremizin en son lastik kısmını yapacağız.

FISTIKLI BERE YAPIMI 2

FISTIKLI BERE YAPIMI 1

FISTIKLI BERE YAPIMI

Çok güzel görünüyor değil mi. Dilerseniz yapımını videolu olarak izleyip örelim. Acemi örgücüler için çok kolay bir bere modeli hadi kış gelmeden hazırlıklarımıza başlayalım. Kolay gelsin.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler