Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

1,5 Saatte Şapka Nasıl Örülür?

Örgü şapka modelleriyle devam ediyoruz. Sırada hepimizin çok beğeneceği kısa sürede tamamlayacağımız bir şapka tarifi var. 1,5 saatte şapka nasıl örülür. Anneye, oğula, kıza, babaya, eşe, kardeşe… Büyük küçük, kadın erkek herkese örebiliriz. Bere modellerini tığ işi örmeyi biliyorsanız hemen yapabilirsiniz. Trabzanlarla yaptığımı bir tarif. Aynı tarzda örgü boyunluk modelleri de örebilir takım oluşturabilirsiniz. Örgü şapka ve boyunluk yapılışı takım olarak çok güzel duruyor. Elimizde olan ipleri kullanabiliriz. İplerimiz çok inceyse iki kat yaparak örgülerimizi yapabiliriz. Örgü bere yapımında kullanabiliriz. Tabi farklı örgü modelleri ve yapılışlarında da kullanabilirsiniz. Bebek şapka modelleri ve örgü, yetişkin şapka modelleri olarak örebileceğimiz modelin hemen anlatımına geçiyoruz.

Tığla Kolay Şapka Yapılışı

Kürklerle, ponponlarla süslediğimiz çok şık bir şapka. Üstelik örmesi de çok kolay. 8 mm tığla örülen bir şapka. 8 mm tığa uyumlu ipleri seçebilirsiniz. Elinizde olan ince ipleri 2 – 3 kat yaparak kullanabilirsiniz. Hatta katlı yaptığınızda farklı renkleri bir araya getirebilirsiniz. Gençler için S beden yaklaşık 45 cm baş çevresi, M beden kadın ve erkekler için 50 cm, L beden ise 55-56 cm. Bu ölçülere göre parçalar örebilirsiniz. Mezura ile kafa ölçünüzü alabilirsiniz.

Şapkaya uygun ölçülerde zincir çekerek başlıyoruz. Sonra üzerine trabzanlar yapıyoruz. 2. turdan sonra olan trabzanları arka ilmeklere batarak örüyoruz.

1,5 Saatte Şapka Nasıl Örülür? 11

Sonra bu dikdörtgen parçayı yanlardan dikiyoruz.

1,5 Saatte Şapka Nasıl Örülür? 3

Tepe kısmını ilmek toplayarak büzdürüyoruz. Buraya aynı iple ponpon yapıyor dikiyoruz. Dilerseniz kürk ponponlarda kullanabilirsiniz.

1,5 Saatte Şapka Nasıl Örülür? 5

1,5 Saatte Şapka Nasıl Örülür? 6

1,5 saatte şapka nasıl örülür adım adım öğrendik. Sıra geldi nasıl durduğunu görmeye.

1,5 Saatte Şapka Nasıl Örülür? 10

1,5 Saatte Şapka Nasıl Örülür? 7

1,5 Saatte Şapka Nasıl Örülür? 2

1,5 Saatte Şapka Nasıl Örülür? 4

1,5 Saatte Şapka Nasıl Örülür? 8

1,5 Saatte Şapka Nasıl Örülür? 9

1,5 Saatte Şapka Nasıl Örülür? 1

1,5 Saatte Şapka Nasıl Örülür?

Kaynak : https://makeanddocrew.com/1-hour-free-crochet-hat-pattern-beginners/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler