Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Şapka ve Boyunluk Yapılışı

Çocukluğumda ilkokul yıllarında kullandığım bir şapkaydı. Halam örmüş bana. Annem küçüklüğümden bir şey saklamamış. Eğer o şapkayı saklasaymış kızım içinde kullanırdım. Çok severek kullanmıştım. Kızıma da giydirirdim o kadar çok seviyordum o şapkayı. Tabi şapkanın modeli nasıl giydiğim falan hep aklımdaydı. Büyüdük ama o güzel çocukluk anıları hiç unutulmadı. Anneme şapkayı hazırladığım kadarı ile anlattım. Oda kızıma örgü şapka ve boyunluk yapılışını ördü. Tek olarak veya takım halinde kullanacağınız şapkalardan. Kırmızı beyaz kar tanesi ile örülen şapkayı farklı renklerde de örebilirsiniz. Şapkanın örgü üzerine iğne ile süsleme yapabilirsiniz. Şapkanın kenarına firkete oya modelleri, tığ işi kenar süsleri yapabilirsiniz. İki şekilde de örülmüş örneği mevcut. Daha önce sizlerle paylaştığımız bere tariflerinde bulunan şemaları kullanabilirsiniz. Şişe ilmek atma, düz örgü, ters örgüyü biliyorsanız şapkayı çok rahat bir şekilde örebilirsiniz. El örgüsü şapka modeli çocuklarda çok güzel duracak. Takım olarak örgü boyunluk modellerinde sevdiğiniz örnekleri kullanabilirsiniz. El örgüsü modellerinde 3lü saç örgüler, haraşo örgü modeli, burgu modelleri, Y burgular, çeşitli şiş örgü örnekleri ile boyunlukları tamamlayabilirsiniz. İlmek sayılarını ayarlayarak bebek şapka modelleri olarak da örebilirsiniz. Birçok yaşa göre örgü şapka ve boyunluk yapılışını örebilirsiniz.

Kız Çocuk Şapka ve Boyunluk Yapılışı

Küçüklüğümde kullandığım  şapkayı annem yeniden ördü ve kızım tekrar kullanıyor. Çok seviyoruz biz bu şapkayı. Kırmızı başlıklı kız örgü şapka modeli diyebiliriz. Pirinç örgü ile yandan düğmeli güzel bir boyunluk da ördük. Takım olarak kullanıyoruz. Şapka kulakları çok güzel örtüyor.

Şapka için üçgene benzer bir parça örüyoruz. Bittiğinde aşağıdaki gibi görünecek.

Örgü Şapka ve Boyunluk Yapılışı 1

Örgü Şapka ve Boyunluk Yapılışı 2

Örgü Şapka ve Boyunluk Yapılışı

Örgü Şapka ve Boyunluk Yapılışı 5

Örgü Şapka ve Boyunluk Yapılışı 4

Örgü Şapka ve Boyunluk Yapılışı 6

Örgü Şapka ve Boyunluk Yapılışı 3

110 ilmek ile başladık şapkaya. 3 yaşından İlk okul yıllarında da kullanabilir. Tüm detayları ile örgü şapka ve boyunluk yapılışı detaylarını izleyelim. Tabi önce şapkamızı taktığımızda nasıl görünecek ona bakalım.

Örgü Şapka ve Boyunluk Yapılışı 7

Örgü Şapka ve Boyunluk Yapılışı 8

Örgü Şapka ve Boyunluk Yapılışı 9

Boyunluğu istediğiniz ilmek sayısında başlayabilir ve pirinç örgü örebilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler