Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Şapka Modelleri

Şiş örgü modelleri ile harika bir şapka yapılışı hazırladık. Bebek şapka modelleri. Örgü baykuş modellerinden oluşan kolay ve gösterişli bir model. Örgü baykuş modellerini farklı örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Bebek hırka modellerinde, bebek yelek modellerinde, bebek battaniyesinde kullanabilirsiniz. Baykuşu civcive de çevirebilirsiniz. Sarı renklerle sarı civcivler, ördekler yapabilirsiniz. Şapkanın yapılışını ve baykuşun yapılışını sizlere videolu olarak hazırladık. Videodan takip ederek çok rahat bir şekilde örebilirsiniz. Videodaki şapkayı 3- 6 yaş arası rahatlıkla kullanabilir. Kızım için ben 2,5 yaşında iken örmüştüm. 7 yaşına girdi hala kullanıyoruz. Aynı modelden örgü atkı modelleri de örmüştüm. Süper bir takım oldu. Baykuşu kullanarak sizde atkılar örebilirsiniz.

Bere modellerinden, şapka modellerinden sizlere en güzel örnekleri hazırlamaya çalışıyoruz. Son paylaştığımız modeller arasında yıldız örgü bere yapılışı da var. Çok kolay ve her renk alize iple harika duruyor. El örgüsü modellerinden harika şapkalar var. Şimdi baykuşlu modelin yapılışını izleme zamanı.

Bebek Şapka Modelleri Şişle

Şiş ile örülmüş kolay ve şık bir model. Bebek şapka modellerini her renk ile örebilirsiniz. Her yaş için ilmek sayıları ayarlanarak örülebilecek bir model. Kızlarda erkeklerde rahatlıkla kullanabilirler. Şapkaya 100 ilmek ile başlıyoruz. Bu kısmı öreceğiniz yaşa göre belirleyebilirsiniz. Tabi şapkanın genişliğini de.

Ördüğüm şapka önden ve arkadan aşağıdaki gibi duruyor. Başta duruşu çok güzel. Kahve tonları ile de harika oluyor.

Bebek Şapka Modelleri

Bebek Şapka Modelleri 1

Şimdi şapkamızın nasıl örüldüğünü videolu olarak görelim. Şapkanın uç kısımlarına püskül ekliyoruz.

Ve şimdi şapkada ve daha birçok örgüde kullanacağımız baykuşun nasıl örüldüğünü görelim. Göz olarak düğmeler, boncuklar, amigurumi emniyetli gözler kullanabilirsiniz.

Baykuşlarla örülmüş birkaç şapka modeli görelim.

 

Kaynak : https://www.ravelry.com/patterns/library/owl-ways-hat

https://www.etsy.com

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler