Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Hint Tasarım Kolay Örgü Modeli

Yelek modellerinde, kazak modellerinde, hırka modellerinde, battaniye modellerinde , atkı modellerinde , bebek örgü modellerinde, şapka modellerinde kullanacağınız çok güzel bir örnek. İstediğiniz birçok örgüde kullanabilirsiniz. Hint bir tasarım model. Model 4 turdan oluşuyor. Ama ikinci tekrarda kaydırma yapılıyor. Bu sayede birbiri arasına geliyor örnekler. Videolu olarak sizler için yayınladık. Yaptığınız örgü modellerini sizlerde bizimle paylaşabilirsiniz.

Videolu Kolay Şiş Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Modeli birçok örgüde kullanabilirsiniz. Yapılışı da çok basit. Örgüye yeni başlayan arkadaşlarımız da rahatlıkla örebilirler.

Videolu,Hint Tasarım Kolay Örgü Modeli

Videolu,Hint Tasarım Kolay Örgü Modeli 1

1.tur : 1 sıra düz olarak örüyoruz.

2.tur : Arka sırayı da düz olarak örüyoruz.

3.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alıyoruz. 2. ilmeği düz olarak örüyoruz. İpi kendimizden tarafa geçiriyoruz. 1 ilmeği örmeden alıp ipi tekrar diğer tarafa geçiriyoruz. Sıra sonuna kadar 1 ilmek düz ör, ipi kendinden tarafa geçir , 1 ilmek örmeden al, ipi diğer tarafa geçir olarak örüyoruz.

4.tur : İlk ilmeği örmeden alıyoruz. 3.turda yaptığımız işlemi yapıyoruz. Fakat ilmekleri örerken kendimizden taraftan batıp örüyoruz.

Modelin yapılışı bu 4 turdan oluşuyor. 2 sıra düz ördükten sonra 3. turda ilk ilmeği örmeden diğer tarafa alıyoruz. Ve ipi kendimizden tarafa geçiriyoruz. Model bu şekilde kaymış birbiri arasına gelmiş oluyor. Kolay bir model. Yapılışını videoda görelim. İzlediğinizde kolay olduğunu anlayacaksınız.  Video yabancı ama ellerini takip ederek kolayca yapabilirsiniz. Takıldığınız herhangi bir nokta olursa sorabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler