Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Büyükler için Örgü Hırka Mandalina Modeli

Büyükler için örgü hırka mandalina modelinin yapılışını o kadar çok aradım ki bulamadım. Ama elimizde mandalina dilimi modelinin yapılışı var. Örneği kullanarak ve daha önce ördüğümüz el örgü hırka modellerinden sayıları ayarlayarak örebiliriz. Kim demiş mandalina dilimi sadece bebek örgülerinde kullanılır diye. Büyükler için genç kızlar için yetişkinler içinde güzel hırka modelleri, yelek modelleri örebiliriz. Büyükler için örgü hırka mandalina modeli için tüm bulduğum resimleri hazırladım. Tabi mandalina dilimi örneği için videolu anlatımı da. Dilimlerde haraşo kısımlarına sakallı iplik ekleyerek hırkayı örüyoruz. Yeni model hırkanın yapılışına geçmeden önce daha önce paylaştığımız hırkalara değinelim. En güzel örgü hırka modellerini yapılışları ile birlikte hazırlamaya çalışıyoruz. Bayan örgü hırka modelleri anlatımlı örnekler arasında şiş ile ördüğümüz, tığ işi ile ördüğümüz birçok örnek var. Hatta eski kotları değerlendirerek ördüğümüz hırkalar var. Eski kottan motifli hırka yapılışı tamda az önce saydığımız fikre bir örnek. Sırada çok beğeneceğiniz birkaç ipin karışımından oluşan büyükler için örgü hırka mandalina modeli yapılışı var.

Yetişkin Hırka Modeli Mandalina Örneği

Mandalina dilimi örneğini çıkartırken 3 rengi birbirine karıştırarak örmüştüm. Araya sakallı iple de denedim. Videoda örneğini görebilirsiniz. Haraşolu kısmı yaparken sakallı ipi ekliyoruz. Büyükler için örgü hırka mandalina modelinin boyunu da istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Örgü ceket modelleri olarak örebilirsiniz. Siyah iplerle örülmüş örneğini göreceğiz. Kürk hırka modelleri gibi duruyor. Ben çok beğendim. Çok güzel. Kendime hırka örmek istiyorum, yeni bir model olsun, görülmemiş olsun, kürk gibi dursun diyorsanız büyükler için örgü hırka mandalina modeli tam sizlere göre. Aynı şekilde küçük kızlarınıza genç kızlarınıza da örebilirsiniz.

Büyükler için örgü hırka mandalina modeli için bütün olarak örmek isteyenler kolları sonradan eklemek isteyenler için sadece şöyle bir şema bulabildim.

Büyükler için Örgü Hırka Mandalina Modeli 3

Büyükler için Mandalina Dilimi Hırka 5

Büyükler için Mandalina Dilimi Hırka 1

Büyükler için Örgü Hırka Mandalina Modeli 1

Büyükler için Örgü Hırka Mandalina Modeli 2

Az önce de dediğim gibi hırka ile detaylı yapılış bulamadım. Daha önce ördüğümüz bir hırka ile sayıları mandalina dilimine uygun şekilde ayarlayarak örebiliriz. 2 tane önler için parça 2 tane kollar için parça ve arka için 1 parça ördükten sonra tüm parçaları birleştirerek hırka yapıyoruz. Yukarıda gördüğünüz gibi hırkayı ister sakallı iple birlikte ister sade olarak örebilirsiniz.

Büyükler için Mandalina Dilimi Hırka 4

İstediğiniz renklerle örebilirsiniz. Aynı modelin farklı renklerle örülmüş örneklerini inceleyelim önce.

Büyükler için Mandalina Dilimi Hırka 6

Büyükler için Mandalina Dilimi Hırka 7

Büyükler için Mandalina Dilimi Hırka

Büyükler için Mandalina Dilimi Hırka 8

Büyükler için Mandalina Dilimi Hırka 2

Çok güzel bir hırka oldu. Şimdi gelelim mandalina dilimi nasıl örülür videolu anlatımına. Yepyeni bir kürk hırka.

Büyükler için Örgü Hırka Mandalina Modeli

 

Kaynak : https://club.osinka.ru/topic-182246

https://club.osinka.ru/picture-10270511

https://club.osinka.ru/picture-10357593

https://club.osinka.ru/picture-10356001

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler