Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Bayan Hırka Örnekleri

Tığ işi hırka modelleri anlatımlı güzel bir örnek hazırladık sizlere. Mevsimlik örgüleri sevenlere, merserize ipler hırka modelleri örmek isteyenler için minik motifli şık duran bir model yapılışı hazırladık. Örneğin tarifi şemalı. Ama oldukça kolay bir model. Örgüye yeni başlayanlar da, biraz tığ işi örgü bilenler de rahatlıkla örebilirler. Kol kısmını örmeden yelek modelleri olarak da yapabilirsiniz. Kol kısımları ile birlikte anlatımını hazırlamaya çalışacağız. Takıldığınız bir yer olursa sorabilirsiniz. Hırka modellerinin üst kısmı motiflerden oluşuyor. Alt kısmı ise tüm örülüyor. Bir battaniyeye, bir paspasa başlarken kullandığımız başlangıç kısmını motif olarak kullanıyoruz. Motifli, düz anlatımlı birçok hırka var. Bu seneye damgasını vuran ahududu hırka yapımını bizde sizler için anlatmaya çalıştık. Video çekmeye çalıştık. Örmesi çok kolay bir model. Sadece kol kısmına bir örnek koyuyoruz. Geri kalan düz haraşo örgü modeli. Yaka ve kol kesimi yok. Baharlık olarak, yaz için chanel tarzı örgü ceket yapılışını da kendiniz için örebilirsiniz. Daha fazla şiş, tığ işi bayan hırka örnekleri için mimuu.coma bekleriz.

Tığ İşi Hırka Modelleri Yapılışı

Tığ işi bayan hırka örneklerinin yapılışını şemalı olarak vereceğiz. Rahatlıkla örebilirsiniz. Kolay bir örnek. İki farklı örneğin birleşiminden oluşan bir hırka. Ve kurdele ile süslenerek çok şık hale dönüştürülmüş. Şimdi hırkanın sizlere hemen şemasını vermek istiyorum.

Tığ İşi Bayan Hırka Örnekleri

Motiflerin sayısını ayarlayarak her bedene için örebilirsiniz. Üst kısımda sağda bulunan şemada motifin ve alt kısımda kullanılan örneğin şemasını görüyorsunuz. Ve alttaki bölümde ise kol ve önlerin nasıl yapıldığını. Üste motifleri yapıyoruz. Alt kısma trabzanlarla diğer örneği kuruyoruz. Ve hırkamız bittiğinde aşağıdaki gibi oluyor.

Tığ İşi Bayan Hırka Örnekleri 1

Tığ İşi Bayan Hırka Örnekleri 2

Kaynak : http://klubok.kg7.ru/2/41/5629/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler