Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hırka Yapımı Anlatımlı

Sizlere değişik bir hırka modelleri yapılışı hazırladık. Resimlerle hırkanın detaylı yapılışını bulabilirsiniz. Kaynak kısmında bulunan linkten hırka yapımı anlatımlı modelin tam sayılarına ulaşabilirsiniz. Resimleri takip ederek kendi bedeninize uygun sayılarla örebilirsiniz. Hırka modellerinin en güzel örneklerini anlatımlı olarak sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız motifli fermuarlı hırka yapılışı çok güzel bir model. Örgü salaş hırka modelleri anlatımlı harika hırkalarımız var. El örgü hırka modelleri mevsimlik olarak örüp kullandığımız, en çok ördüğümüz hırkalardan. Son zamanlarda özellikle kendimize en güzel hırkaları örmeye başladık. Örgü hırka için beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Modeldeki gibi renk geçişli ipleri, batik ipleri kullanabilirsiniz. Çok güzel duruyor bu hırkada. Altıgen hırka modellerinden diyebiliriz. Başlayalım mı hırka yapımı anlatımlı modelin yapılışına. Başlıyoruz.

Bayan Hırka Yapılışı Anlatımlı

Şiş örgü modelleri ile ördüğümüz çok güzel ve değişik bir model tarifi hazırladık. Hırka yapımı anlatımlı olarak resimlerle adım adım hazırladık yapılışını. Yine kaynak kısmında hırka yapılışına dair detayları bulabilirsiniz. Hırkanın boyutları 45 x 2 = 90 cm. Uzunluk 70 cm, kol ise 60 cmdir. Boyutlarını kendi bedeninize uyacak şekilde örebilirsiniz. 3 parçayı birlikte örüyoruz. Bu ölçüler için 166 ilmek atılarak başlanmış. Ölçüler, ilmek sayıları kullanacağınız ipe göre değişecektir. Bu yüzden kendi bedeninize göre ilmek atarak başlayın.

Şimdi hırkanın resimli olarak yapılışını inceleyelim.

Hırka Yapımı Anlatımlı 5

Hırka Yapımı Anlatımlı 13

Hırka Yapımı Anlatımlı 2

Hırka Yapımı Anlatımlı

Hırka Yapımı Anlatımlı 8

Hırka Yapımı Anlatımlı 12

Hırka Yapımı Anlatımlı 7

Hırka Yapımı Anlatımlı 11

Hırka Yapımı Anlatımlı 1

Hırkanın adımlarını yukarıda incelemeye çalıştık. Çok hoş duruyor. Şimdi hırka bittiğinde nasıl durduğuna bakalım. İşte yepyeni bir hırka tarifi.

Hırka Yapımı Anlatımlı 6

Hırka Yapımı Anlatımlı 4

Hırka Yapımı Anlatımlı 3

Hırka Yapımı Anlatımlı 10

Hırka Yapımı Anlatımlı 9

Hırka Yapımı Anlatımlı 14

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/987/zhifa

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler