Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Erkek Kazak Modelleri ve Yapılışları

Eşlerine , oğullarına kazak modelleri örmek isteyen ve örnek arayanlar için çok güzel bir model hazırladık. Erkek örgü kazak modelleri ve açıklamalı yapılışları vereceğiz bugün. Model şemalı olarak verilmişti. Şemaya bakarak sizlere yapılışını anlatacağım. Haroşa örgü modelinden oluşan bir kazak. Örnek haroşadan kuruluyor.  Erkek örgü modelleri ve yapılışlarına uygulayacağınız birçok model anlatımında bulunduk sizlere. Yine sayfamızda birçok el örgüsü erkek kazak modelleri paylaşımında bulunduk. Beğendiğiniz modelleri sevdikleriniz için örebilirsiniz.

Kolay Erkek Kazak Örgü Modelleri Yapılışı

Model 42- 44 beden için uygun bir model % 70 akrilik % 30 alpaka 100 gr iplik 143 m olanlarından 6 adet ip yeterli oldu. 7 mm şiş kullanıldı. Bedene göre , ipin kalınlık inceliğine göre ip sayısı değişebilir. Ön ve arka için 60 ilmek ile başlandı. Kollar için 30 ilmek ile başlandı. 6 cm 1 ilmek düz, 1 ilmek ters olarak lastik örüldü. Daha sonra beden için 48 cm yükseklikte örnekli kısım örüldü. Kesme işlemi 3 – 2 – 1 şeklinde yapıldı. Ve 22 cm daha kesme işlemi yapıldıktan sonra örüldü. Ön kısımda aynı şekilde örüldü. Boyun kısmına gelindiği zaman önce 8 ilmek kesme işlemi yapıldı. Kol 30 ilmek ile başlanmıştı. 7 cm 1 düz 1 ters ile lastik örüldü. 12 cm aralığında kol 4 kez  genişletilmeye başlandı. 50 cm yükseklikten sonra kesme işlemine başlandı.

Montajı için önce bir omzunu dikelim. Yaka için 80 ilmek şişe takalım. 4 sıra 1 düz 1 ters olarak lastik örelim. Örgüyü bitirelim. Ve ikinci omzu dikelim. Diğer kısımları da dikelim. Ve kazağı bitirelim.

Şimdi sizlere modelin şemasını veriyorum. Düz örgü ve ters örgüden oluşuyor. Şemada kol kesimleri , artırmalar net bir şekilde verilmiştir. Dik çizgiler düz ilmeği , yan çizgiler ters ilmeği temsil etmektedir.

Örgü Erkek Kazak Modelleri ve Yapılışları 1

Ve mutlu son.

Örgü Erkek Kazak Modelleri ve Yapılışları

Kaynak : http://prjaga.ru/vyazanie-dlya-muzhchin/pulover-zhaket-sviter/muzhskoe-vyazanie-spicami-svitera

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler