Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Püsküllü Hırka Modeli

Muhkteşem bir fikir daha. Örmesi kolay duruşu çok hoş bir hırka. Püsküllü hırka modelinin tarifi maalesef yok. Sizlere örgülerinizde fikir vermesi için paylaşıyoruz. Tabi modeli fotoğraflardan anlatığım kadarı ile sizlere anlatmaya çalışacağım. Bu tarz püsküllü hırka modelleri, kazak modelleri bu sezon çok moda. Fiyatı fazla geldiğinde kendiniz aynı ipleri, aynı ipleri bulamazsanız benzer ipleri bularak kendiniz örebilirsiniz. Ben ünlü bir markaya ait bir kazak gördüm. Bu tarzda bir modelde. Ve çok pahalı idi. Şimdi ip arayışına girdim. İpi bulduğumda kendim öreceğim. Püskülleri, saçakları örgülerinizde kullanabilirsiniz. Çok hoş bir hava katıyor. Mesela kızım için ördüğüm saçaklı örgü süveter yapılışı çok güzel bir model. Şal modellerinde püskülleri çok kullanıyoruz. Bebek yeleklerinde de kullanabilirsiniz. Örgü çanta modellerinde püsküller kullanabilirsiniz. Aynı birazdan paylaşacağımız model gibi bayan örgü hırka modellerinde kullanabilirsiniz.

Püsküllü Hırka Nasıl Örülür?

Modelin yapılışını çok aradım ama bulamadım. Sizlere ara ara böyle fikirler hazırlayacağım. Örgülerinizi örerken fikir vermesi için. Düz olarak örgünüzü örüp püsküllü hırka modelinde olduğu gibi süslemeler yapabilirsiniz.

Püsküllü hırka modeli için kollarda, ön ve arkalarda anladığım kadarıyla tığ işi kafes örgü modeli yapılmış. Üzerine püsküller sonradan düğüm ile eklenmiş. Veya çim örgü modeli gibi yapabilirsiniz. Hırka çok şık duruyor. Kız çocukları içinde örebilirsiniz. Kürkü andırıyor.

Püsküllü Hırka Modeli

Püsküllü Hırka Modeli 3

Püsküllü Hırka Modeli 1

Püsküllü Hırka Modeli 2

Kaynak : https://stylelovely.com/mytenida/2017/01/a-chic-touch

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler