Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bayan Örgü Hırka Modelleri

Sizlere örgülerinizde fikir verecek çok güzel bir çalışma hazırladık. Ben  çok beğendim. Örgü severlerin, el işi hırka modellerini sevenlerin bu hırkayı çok seveceklerini düşünüyorum. O yüzden hemen paylaşmak istedim. Bu modelin yapılışı yok. Sizlere bayan örgü hırka modellerinde fikir vermesi için paylaşıyoruz. Pullu, boncuklu örgüler çok moda bu sezon. Sizde örgülerinizde nasıl kullanacağınızı merak ediyorsanız bu hırkadan ilham alabilirsiniz. Ben hırkadan çok çantaya bayıldım. Çok güzel değilmi. Birbirini nasıl güzel tamamlamışlar. Örgü hırka modellerinden birçok farklı paylaşımlarımız oldu. Yeni modele geçmeden önce biraz onlardan bahsedelim. Hırka örgü modelleri için tığ işi örgüler, şiş örgü modelleri, motifli örnekler kullanabilirsiniz. El örgüsü hırka modelleri ve yapılışından iki güzel modelden bahsedelim daha sonra yeni örneğe geçelim. Asya başak örgü modeli yapılışı çok güzel bir model ve hırkalarda çok kullanılıyor. Sizde örgülerinizde bu örneği kullanabilirsiniz. Tiftik hırka modeli yapılışı da harika bir örnek. Geçtiğimiz sezona damgasını vuran modellerden. Ahududu örgü modelinden yapılan bir örnek. Şimdi yeni örneğimize geçelim.

Hırka Modelleri

Bu hırka kolay bulunmayan modellerden biri. Özel bir hırka. Geniş kollar, kollarındaki parlaklık onu göz alıcı yapar. Kışın daha sıcak olması için bayan örgü hırka modellerini giyebiliriz. İlk baharda kendimizi orjinal, hiç kimsede olmayan bir modeli giydiğimizi hissettirir. O halda bu güzel modelin fotoğraflarını görelim. Yakın resimlere bakarak örneği çıkartmaya çalışalım ve hemen örmeye başlayalım.

Kalın ip ve kalın şişle örülmüş harika bir hırka. Kolların bir kısmı için, önler ve arkanın bir kısmı için önden düz , arkadan ters örgü kullanılmış. Üst kısım içinde 1 düz 1 ters kullanılmış. Lastik kısmına pullar eklenmiş. Kısaca bahsettiğimiz hırkanın modellerine geçelim.

Kaynak : http://alicerisesup.com/lovely-cardigan/#

Benzer İçerikler
15 thoughts on “Bayan Örgü Hırka Modelleri”
 1. birsen uysal dedi ki:

  harika bin hırka ancak açıklama bilgileri çook yetersız sayıları sis no ip adı vb gibi

  1. Melek dedi ki:

   Bu modelin yapılışı maalesef yok. Satışta olan bir örün. Fikir amaçlı bir paylaşımdır. Genelde zaden ip bilgisi ve ilmek sayısı vermiyoruz. Neden derseniz Ben desem ki 60 ilmek başlayın. Bunu kendi bedenime göre ve kullandığım ipe göre belirlemiş oluyorum. Eğer siz zayıf bir bayansanız ilmek sayısı çok gelecek. Ve eğer kalın bir ip kullanmışsanız yine ilmek sayısı çok gelecek. Eğer toplu bir bayansanız bu sefer ilmek sayısı az gelecek. İnce ip kullansanız ilmek sayısı az olacak. O yüzden sayı vermiyoruz. Kullanacağınız ipe göre, örmek istediğiniz bedene göre değişiklik gösterecektir bu ölçüler. Bu yöntemi kullanarak ilmeklerinizi hesaplayabilirsiniz. https://nasil.co/ilmek-hesaplama-nasil-yapilir/

 2. Deniz dedi ki:

  Merhaba
  Hırkaya başladım inşallah güzel olur ancak bir sorum var hırkanın düz örülmüş kısmı daha bol duruyor bir ters bir düz kısmı acaba farklı bir numara ile örülmüş olabilirmi?
  Teşekkür ederim

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba. Ellerinize sağlık. Daha büyük şişle örülmüş. Bittiğinde sizden resim bekliyoruz.

 3. Deniz dedi ki:

  Teşekkür ederim elbette paylaşırım.
  Alt tarafı düz örgü değil 😔 çok farklı duruyor düz ördüm resimdeki çok daha değişik duruyor

  1. Melek dedi ki:

   Hırkaya başlamadan önce ilmekleri az atarak kalın şişle ilmekleri çift dolama yaparak örmeyi deneyebilir misiniz.

 4. Kudret dedi ki:

  Acaba bu hırkayı yapabildinizmi paylaşırdanız seviniri

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba. Maalesef bizde detaylı yapılışı mevcut değil

 5. Hatice dedi ki:

  Ben yedi ve 10 numaralı sisle örüyorum bir ters bir düz yapıyorum ama ters yaparkenkalin sisi ve bir ilmek ekleyerek yapıyorum düz tarafa geçerkende doladigim ipi alıyorum bombeli oluyor bitince resimde yollarım kolay gelsin

 6. melek dedi ki:

  merhaba hatice hanım acaba hırkayı örebildiniz mi

 7. Hayat dedi ki:

  Merhaba hırkayı Ören oldu mu Acaba 🌹 ipi hangi ipten tığın numarası kaç bilgi verir misiniz🙏🏻😌

 8. Hatice dedi ki:

  Kizima ordum ama ip cok tuylendi

 9. Hatice dedi ki:

  Kizima ordum ama ip cok tuylendi pul kisminada sonradan tul ekledim fotograf nasil yukleyecegimi bilmiyorum

 10. Hatice dedi ki:

  pul kisminada sonradan tul ekledim fotograf nasil yukleyecegimi bilmiyorum

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba. Buradan fotoğraf atabilirsiniz. https://www.facebook.com/mimuucom

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler