Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Japon Stil Örgü Dantel Bluz Yapılışı

Çok şık bir dantel bluz modeli. Aynı danteli farklı tığ işi örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Yine daha önce Japon örgü modellerinden aldığımız örgü yelek modeli yapımı sizler tarafından çok sevilmişti. Çok istek alan bir model oldu. Videolu olarak sizlere paylaşımı anlatmaya çalıştık. Yine onlardan aldığım bir diğer model de kolay örgü modeli nasıl yapılır isimli yazımızda bulunan model. Sizler yine çok beğendiğiniz bu güzel modeli. Düz örgü ve ters örgüden oluşan zarif bir model. Şiş örgü modellerinden kolay örnek arayanlar o modeli örebilirler. Daha fazla modele Mimuu.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Anlatımlı herkese hitap eden modellerimiz mevcut.

Örgü Dantel Bluz Nasıl Yapılır?

Modelimiz yuvarlak dantel motiflerinden oluşuyor. Sadece motifin nasıl yapıldığını paylaşacağız. Sizler kendi bedenlerinize göre motifleri örüp birleştirebilirsiniz. Aynı stilde farklı motif örneklerini de kullanabilirsiniz. Önce her zaman olduğu gibi sizlere motifin şemasını vermek istiyorum.

Japon Stil Örgü Dantel Bluz Yapılışı 2

Nasıl eklendiğini alttaki şemada görebilirsiniz. Farklı dantel şemaları da mevcut.

Japon Stil Örgü Dantel Bluz Yapılışı 7

1.tur : Sihirli halka içine 3 zincir çekerek başlayalım. Yanından devam ederek 17 trabzan yapalım.

2.tur : 6 zincir çekelim. 4. trabzan üzerine sık iğne ile batalım. Yanından devam ederek 3 sık iğne daha yapalım. Tekrar 6 zincir çekelim. 3. trabzan üzerine sık iğne ile batalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettirelim. 3 yuva olacak.

3.tur : 3 zincir çekelim. İlk yuva içine aynı yere 1 trabzan yapalım. 3 zincir çekelim ve aynı yere 2 trabzan yapalım. 5 zincir çekelim bir önceki turda yaptığımız 4 sık iğnenin ortasındakilere 2 sık iğne yapalım. 5 zincir çekelim yuvaya gelelim ve aynı yere 2 trabzan 3 zincir 2 trabzan yapalım. Bu işlemleri diğer yuva içinde tekrar edelim.

4.tur : Bir önceki turda yaptığımız işlemleri tekrar ediyoruz. Tek fark sık iğneli kısma geldiğimiz zaman 12 zincir çekerek yuva oluşturmak.

5.tur : Bu turda yine aynı işlemleri yapıyoruz. Bu sefer 12 zincirli yuvaya geldiğimizde bu yuva içine 15 trabzan yapıyoruz.

6.tur : 5. turu tekrar ediyoruz. Fakat bu sefer 15 trabzanı yaparken aralarda 1 zincir çekiyoruz.

7.tur : 3 köşe yine aynı şeklide yapılacak. 3 köşenin arasındaki 3 zincir 7 zincir olacak. Trabzanların üzerine ise 5 zincir 2 sık iğne yapacağız. Şemadan da inceleyebilirsiniz.

Tüm bluzu örüp bitirdiğimizde gerdirme işlemi yapıyoruz. Ve ördüğümüz bluzu gönül rahatlığı ile giyiyoruz.

Japon Stil Örgü Dantel Bluz Yapılışı 3

Japon Stil Örgü Dantel Bluz Yapılışı 4

Japon Stil Örgü Dantel Bluz Yapılışı 6

Japon Stil Örgü Dantel Bluz Yapılışı 1

Japon Stil Örgü Dantel Bluz Yapılışı 5

Japon Stil Örgü Dantel Bluz Yapılışı

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/6233.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler