Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Haroşalı Çapraz İlmekler Nasıl Örülür?

Örgü modellerinize yakışacak bir örnek daha. Haroşa örgü modeli hep aynı şekilde örülerek yapılıyor. Ön sıradan düz arka sıradan da düz olarak örülüyor. Bunu tam tersi yani ön sırada da ters , arka sırada da ters olarak örenler var. Elinize nasıl kolay geliyorsa o şekilde örebilirsiniz. Haroşa örgü modellerinin arasına örnek katılarak yapılan modelleri örneklerde var. Şimdi anlatacağımız model buna örnek mesela. Önceki yazılarımızda sizlere haroşa örgü modeli yapılış videolu olarak modelli bir örnek paylaşmıştık. Bu modelde farklı bir örgü modeli. Tüm örgü modellerinizde kullanabilirsiniz. Bebek örgü modelleri yapabilirsiniz. Şal modelleri, atkı modelleri, boyunluk ve şapka modellerine de çok yakışacaktır.

Haroşalı Çapraz İlmekler Modeli Yapımı

Modeli kavramak açısından 31 ilmek atarak başlayalım.

1.tur : 3 ilmek düz olarak örelim Düz ilmekleri kendimizden taraftan batarak düz örüyoruz. 4 ilmek ters olarak örelim. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

2.tur : 3 ilmek kendimizden taraftan batarak düz örelim. Sol şişteki ilk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 2. ilmeği düz olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayalım. Daha sonra örmeden aldığımız ilmeği az önce ördüğümüz ve şişe doladığımız ilmeğin üzerinden geçirelim. Tekrar soldaki ilk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 1 ilmek düz örelim. Şişe 1 kez ip dolayalım. Ve örmeden aldığımız ilmeği bunların üzerinden geçirelim. 3 ilmek kendimizden taraftan batarak düz örelim ve aynı işlemi tekrar edelim.

3.tur : 3 ilmek düz, 3 ilmek ters olarak örelim.

4.tur : 3 ilmek düz örüp 2. turu tekrar edelim.

Modelin yapılışı bu kadar kolay arkadaşlar . Yapılışı videoda ayrıntılı olarak gösterilmektedir. Örerken takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. İyi seyirler . Bol hobili günler.

Videolu, Haroşalı Çapraz İlmekler Nasıl Örülür?

Videolu, Haroşalı Çapraz İlmekler Nasıl Örülür? 1

Haroşalı Çapraz İlmekler Yapılışı Video

Benzer İçerikler
One thought on “Videolu, Haroşalı Çapraz İlmekler Nasıl Örülür?”
  1. Lenta Rabelo Costa Rabelo dedi ki:

    Tudo muito lindo, especial.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler