Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Bluz Modelleri Yapılışı

Çok narin, çok güzel, çok kolay motifli dantel bluz modelleri yapımı hazırladık. Tam bahar ve yaz günlerine uygun modeller. Bu motifi belki biliyor olabilirsiniz. Dantel salon takımı modellerinde veya diğer örgü modellerinde kullanmış olabilirsiniz. Kolay ve zarif bir model. Tığ ile örülüyor. Nasıl yapıldığını birazdan sizlere anlatacağız. Merserize iplikler, pamuklu iplikler, dantel iplikler kullanabilirsiniz. Ve kullanacağınız ,öreceğiniz ipe uygun tığlar tercih edebilirsiniz. Ördüğünüz bluzlara uygun çok şık örgü çanta modelleri de yapabilirsiniz. Anlatımlı birçok örgü modellerini gerek tığ , gerek şiş örgü modelleri olsun ayrıntılı olarak bizde bulabilirsiniz. Yelek modellerinden devam edersek geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız ve son günlerde çok kullanılan modellerden olan dikişsiz yelek nasıl yapılır isimli yazımızı okuyup kendiniz için yapabilirsiniz.

Merserize Tığ İşi  Dantel Bluz Modelleri

Motifin nasıl yapıldığına dair ve motifleri nasıl ekleyeceğinize dair şemayı birazdan vereceğiz. Şemada bluzun kolları, ön ve arka kısmına motifleri hangi düzende ekleyeceğiniz gösterilmekte. Kendi beden ölçünüze göre motiflerin uzunluğunu ayarlayıp örebilirsiniz.

Tığ İşi Bluz Modelleri Yapılışı 8

1.tur : 8 zincir çekip halka oluşturalım.

2.tur : 6 zincir çekip halka içine trabzan yapalım. Aralarda 3 zincir çekerek 6 trabzan daha yapalım.

3.tur : 6 zincir çekelim. İlk yuvaya 4 trabzan yapalım. 10 zincir çekelim. 2. yuvaya 4 trabzan daha yapalım. 3 zincir çekelim. Bir sonraki yuvaya 4 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar bu şekilde örelim.

Motiflerin ekleme şeklini üst kısımdaki şemada görebilirsiniz. 10 zincir çektiğimiz kısımdan ekleme yapıyoruz.

Tığ İşi Bluz Modelleri Yapılışı 7

Kaynak : https://mirincondecrochet.wordpress.com/2016/11/25/muy-delicada/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler